Jak powinien być wyposażony gabinet rehabilitacyjny

Narodowy Fundusz Zdrowia ściśle reguluje jak powinno wyglądać wyposażenie placówek rehabilitacyjnych. Istotne jest, by gabinet był wpisany do rejestru placówek medycznych, który prowadzi wojewoda. Pacjent ma wówczas pewność, że w tym miejscu ukoją jego ból, a nie zaszkodzą. 

Nie mniej ważne jest dostosowanie gabinetu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy  wejściu muszą się znajdować specjalne dojazdy  dla osób poruszających się na wózkach, natomiast w samym gabinecie, w węzłach sanitarnych odpowiednie poręcze i uchwyty.

Bardzo istotny jest również odpowiedni podział pomieszczenia na mniejsze salki, gdzie prowadzone są konkretne zabiegi. A więc: zabiegi  światłolecznictwa i elektrolecznictwa powinny być udzielane w osobnych pomieszczeniach, posiadających ściany o wysokości co najmniej 2,0 m, diatermie krótkofalowe i mikrofalowe powinny być instalowane w oddzielnych pomieszczeniach, odpowiednio zabezpieczonych przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania elektromagnetycznego na otoczenie. Natomiast sala do kinezyterapii powinna stanowić odrębne pomieszczenie. Podobnie jak gabinet masażu.

Warto przed wyposażeniem placówki zapoznać się z listą niezbędnego wyposażenia gabinetu, zarówno z listy obowiązkowej, jak i dodatkowej, która czyni ofertę danej placówki bardziej atrakcyjną i wyróżniającą się spośród innych.

Co wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia gabinetu?

W skład wymaganego wyposażenia sali kinezyterapii wchodzą: stół rehabilitacyjny, drabinki rehabilitacyjne, lub inne spełniające takie same funkcje, maty lub materace do kinezyterapii, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i kończyn dolnych, UGUL  lub inny system spełniający jego rolę, stół  lub tablica do ćwiczeń manualnych ręki.

Dodatkowo mogą się także znaleźć: wanny do masażu wirowego kończyn górnych i kończyn dolnych, zestaw do kriostymulacji parami azotu, urządzenie wytwarzające impulsowe pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości.

Oprócz tego w gabinecie powinny się znaleźć: stoliki medyczne, wagi lekarskie, piłki, taśmy i trenery dłoni, taborety, krzesła do masażu, parawany, ciężarki do ćwiczeń, stoliki zabiegowe, podgrzewacze ręczników, ogrzewacze i kompresy żelowe, tablice medyczne, lustra korekcyjne itp. Wszystkie urządzenia muszą spełniać wymogi NFZ, normy sanitarne oraz być wysokiej jakości. Kolejną istotną rzeczą jest kwestia ich mobilności. Oferowane przez nasz sklep meble i urządzenia wyposażone są w układy jezdne, które ułatwiają bezpieczne przesuwanie ich w dogodne miejsce gabinetu. 

Profesjonalne wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego to podstawa

Wyposażenie gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych w funkcjonalne meble oraz innowacyjne urządzenia diagnostyczne daje pacjentom gwarancję bezpieczeństwa i przekonanie o profesjonalnym świadczeniu usług. Wychodząc klientom naprzeciw, nasz sklep zajmuje się kompleksowym wyposażeniem gabinetów rehabilitacyjnych i medycznych. W naszej ofercie mamy szeroką gamę urządzeń z dziedziny fizjoterapii, rehabilitacji, hydroterapii, kardiologii, ginekologii, wellness&spa, fintess.

Każdy klient bez problemu będzie mógł u nas w pełni wyposażyć swoje miejsce pracy. Wszystkie akcesoria mogą Państwo zamówić w wybranym przez siebie kolorze i wielkości. Odpowiednie wyposażenie z pewnością  ułatwi pracę personelu medycznego, a badania, zabiegi będą realizowane szybko, komfortowo i profesjonalnie.

W naszym sklepie znajdą Państwo produkty renomowanych polskich oraz zagranicznych firm. Współpracujemy ze wszystkimi wiodącymi producentami sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Meble, urządzenia i akcesoria posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i atesty, co gwarantuje ich trwałość i bezpieczeństwo. Oferowane przez nas sprzęty medyczne cechuje trwała, stabilna konstrukcja i przemyślana estetyka. Zapewniamy opiekę i pomoc w zakresie doboru sprzętu, a także dostarczenia i obsługi posprzedażowej.