Terapia TECAR

Terapia Tecar − Terapia Radiofalowa Ukierunkowana przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, powodując ich selektywne przegrzanie. Terapia ta przynosi natychmiastową ulgę w bólu, rozluźnienie mięśniowe, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Najczęstszymi wskazaniami do Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej są: miejscowe przykurcze mięśniowe, punkty spustowe, schorzenia mięśni oraz ścięgien, dolegliwości ze strony kręgosłupa − zarówno szyjnego, jak i piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego. Ponadto terapia ta doskonale sprawdza się w przypadku urazów i związanych z nimi obrzęków. Efekty terapeutyczne zauważalne są natychmiast i utrzymują się długo po zakończeniu zabiegu. Niski poziom energii sprawia, że terapia jest całkowicie nieinwazyjna i w 100% naturalna dla organizmu człowieka. Efekty zabiegu są imponujące. Pacjenci docenią szybszą, bardziej komfortową i bezbolesną rehabilitację. W ofercie sklepu BiTMED znajdują się urządzenia nowoczesne od uznanych producentów. Możemy Państwu zaoferować m.in. aparaty BTL oraz BACK. Urządzenia te mają gotowe programy i encyklopedie terapeutyczne. Umożliwiają zastosowanie terapii ciągłej i impulsowej. >Czym jest terapia Tecar?

Terapia Tecar jest rodzajem diatermii, czyli metodą dostarczania do tkanek organizmu energii ze zmiennym prądem elektrycznym o wysokiej częstotliwości. W tej terapii wykorzystuje się falę radiową, która działa na zasadzie przepływu prądu elektrycznego poprzez efekt oporu. Skutkiem oddziaływania oporowego jest głębokie nagrzanie się komórek, co w efekcie stymuluje je do regeneracji i poprawy ich kondycji. Efekty stymulacji energii wewnątrz tkanek to przede wszystkim działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, regeneracyjne i poprawiające ukrwienie.

Terapia Tecar znajduje swoje zastosowanie w fizjoterapii sportowej, rehabilitacji oraz w gabinetach medycyny estetycznej. Wykorzystuje się ją do leczenia chorób stawów i kości, a także urazów więzadeł i mięśni. Urządzenie do terapii Tecar może być stosowane jako świetne uzupełnienie terapii manualnej, osteopatii oraz kinezyterapii. W kosmetologii Tecar przydaje się do ujędrniania skóry, spłycania zmarszczek, poprawy owalu twarzy, a także redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Terapię Tecar rozpopularyzowano dzięki sportowcom, którzy bardzo często korzystali z jej dobroczynnego działania.

Jak działa aparat do terapii Tecar?

Aparat do terapii Tecar jest niezwykle zaawansowanym urządzeniem, które wykorzystuje efekt fali radiowej. Innowacyjny system sprawia, że tkanki są mocno przegrzewane, co z kolei prowadzi do aktywnego przekrwienia oraz wzrostu przepływu krwi. Urządzenie do terapii Tecar moze działać w dwóch trybach - pojemnościowym i oporowym.

W trybie pojemnościowym stosuje się elektrodę z izolatorem, którego zadaniem jest oddzielenie metalowej części elektrody od skóry, co tworzy tym samym kondensator. Efekty oddziaływania przepływu energii zlokalizowane są powierzchniowo, w bezpośredniej okolicy izolatora i tkanek dobrze uwodnionych. Dzięki zastosowaniu terapii Tecar dochodzi do rozluźnienia napiętych mięśni oraz przyspieszona zostaje regeneracja komórek w organizmie.

W trybie oporowym elektroda metalowa styka się bezpośrednio ze skórą, a wytworzona energia koncentruje się w tkankach gorzej uwodnionych i o mniejszej przepuszczalności energii. Oznacza to, że terapia w trybie oporowym jest intensywniejsza. Wśród efektów terapeutycznych tego trybu wyróżnia się działanie przeciwbólowe, zmniejszenie przewlekłych stanów chorobowych i zapalnych.

Jakie schorzenia można leczyć przy pomocy aparatów do terapii Tecar?

Terapia Tecar, czyli falami radiowymi o wysokiej częstotliwości bardzo często wykorzystywana jest w przypadku leczenia złamań, chorób kości, urazów więzadeł i mięśni, a także ścięgien. Aparaty wykorzystują innowacyjną metodę, która skutecznie leczy obrzęki, zerwania, naciągnięcia, czy przykurcze. Początkowo była ona wykorzystywana u sportowców w leczeniu kontuzji ze względu na wysoką efektywność, co było widoczne już po pierwszym zabiegu. Obecnie Tecar stosuje się także na co dzień w gabinetach rehabilitacji.

Aparat do terapii Tecar nie powinien być jednak wykorzystywany w przypadku, gdy pacjent ma wszczepiony rozrusznik serca lub inne sztuczne narządy. Ponadto nie można korzystać z tej metody leczenia w stanach po przeszczepach, oparzeniach i ostrych stanach zapalnych. Przeciwwskazaniem do stosowania aparatu do terapii Tecar może być także przeciwwskazanie do leczenia ciepłem.

Aparaty do terapii Tecar od BitMed

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej klasy sprzęt, który pochodzi od najlepszych producentów z branży. Mogą oni pochwalić się licznymi innowacjami i urządzeniami najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdziesz między innymi aparaty firmy BTL, której sprzęt cechuje się niezawodnością i świetnymi efektami działania. Ponadto mamy w sklepie urządzenie z wózkiem jezdnym od firmy Tecar Back. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą i masz jakieś pytania, to zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi i rozwiejemy wszystkie wątpliwości, a także pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt.

 

Zwiń

Aktywne filtry

INTRADERMIK terapia TECAR pro

INTRADERMIK terapia TECAR pro

Intradermik to najpotężniejsze i najbardziej przenośne urządzenie do tekarterapii 448 kHz w swojej kategorii....
Cena 53 890,00 zł Normalna cena 55 890,00 zł
  • -2 000,00 zł
  • -2 000,00 zł
Pokazano 1-9 z 9 pozycji