Aparat do terapii ultradźwiękowej Sonotronic US-2
- -580,00 zł
- -580,00 zł
Aparaty do ultradźwięków. Lecznicze właściwości ultradźwięków znane są od lat. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne przez ludzi, popularność zdobyły dzięki ultrasonografii. Jednak można je też skutecznie wykorzystywać w fizykoterapii! Terapia ultradźwiękami jest niezawodna w leczeniu zespołów bólowych, przykurczów, chorób zwyrodnieniowych stawów biodrowych oraz kolanowych, rwy kulszowej, chorób reumatycznych, nerwobóli, różnego typu bólów mięśni, zapalenia stawów kręgosłupa oraz w zabiegu jonoforezy, polegającym na wprowadzeniu substancji leczniczej w chore tkanki. Aparaty dostępne w naszym sklepie Aparaty do ultradźwięków, dostępne w sklepie BiTMED cechują się ergonomią, funkcjonalnością oraz łatwością obsługi.
Sonoterapia, czyli terapia ultradźwiękami, zalazła szerokie zastosowanie w fizykoterapii. Do głównych efektów oddziaływania ultradźwięków na tkanki należy zaliczyć: poprawa ukrwienia, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, przyspieszenie procesów gojenia, zmniejszenia napięcia mięśniowego. Nowoczesne aparaty, poza standardowym oddziaływaniem ultradźwięków, umożliwiają wprowadzenie substancji leczniczej w chore tkanki. Jest to zabieg jonoforezy. Dzięki urządzeniom z wbudowanym elektrostymulatorem możliwa jest terapia skojarzony- jednoczesne oddziałanie ultradźwięków i leczniczego prądu elektrycznego.
Ultradźwięki to niesłyszalne przez ludzi fale ultradźwiękowe, które mają wysoką częstotliwość. Wartością graniczną pomiędzy dźwiękami a ultradźwiękami jest 20 kHz. Aby jednak mogły one wywołać pozytywne skutki biologiczne muszą charakteryzować się o wiele wyższym natężeniem. Minimalną wartością w fizykoterapii jest 80 kHz natomiast maksymalna kształtuje się w granicach nawet 30 000 kHz. Dobór mocy urządzenia zależny jest od schorzenia, aczkolwiek zawsze należy pamiętać o zasadzie Arndta Szulca, która mówi, że słabe bodźce pobudzają, średnie hamują, a wysokie niszczą.
Jeśli w trakcie wykonywania zabiegu z wykorzystaniem fali ultradźwiękowej pojawi się ból, będzie to oznaczało, że częstotliwość fali została źle dobrana i konieczna jest jej zmiana. Podobnie jak fale elektromagnetyczne tak i fale dźwiękowe ulegają w części odbiciu. Stopień ich absorpcji przez ludzki organizm zależny jest od budowy tkanki. Dlatego też przy wykonywaniu zabiegów należy dobrać odpowiedni sposób ustawienia głowicy i częstotliwość fali ultradźwiękowej.
Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków ma charakter mikromasażu skóry i mięśni, podczas którego dochodzi do zmiękczenia tkanek, co zwiększa przepuszczalność komórek oraz rozszerza naczynia krwionośne. W trakcie trwania zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju substancje mające na celu ułatwić rozprzestrzenianie się fal ultradźwiękowych. Stosowane są one również jako podkład wyrównujący powierzchnię skóry dla głowicy. Substancje sprzęgające dzieli się na gęste i rzadkie.
W trakcie zabiegów stosować można dwie metody prowadzenia głowicy. Pierwsza z nich nosi nazwę labilna, w której rehabilitant prowadzi urządzenie ruchami okrężnymi lub poprzecznymi. Najczęściej dotyczą one dużych obszarów ciała człowieka takich, jak plecy, pas i kończyny dolne. Do tego typu zabiegów wykorzystuje się głowice o wielkości do 10 centymetrów. Druga z kolei metoda nosi nazwę stabilnej, która znajduje swoje zastosowanie w przypadku zabiegów precyzyjnych. Wymaga ona dużo mniejszej głowicy, a w czasie zabiegu wykorzystuje się impulsowe ultradźwięki.
Wykorzystanie ultradźwięków w rehabilitacji i medycynie estetycznej jest niezwykle popularne. Najczęściej wskazaniami do ich zastosowania są m.in. stany zapalne, blizny, choroby stawów i mięźni a także stany pourazowe i zwyrodnienia kości.
Ultradźwięki - przeciwwskazania
Jakie są przeciwwskazania do wykorzystania ultradźwięków? Mimo że zabieg falami ultradźwiękowymi jest bezpieczny, to jednak istnieją przeciwwskazania, które jasno określają przypadki, w jakich nie powinno się przeprowadzać zabiegu. Są to m.in. choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, ostre stany zapalne a także obecność rozruszników czy implantów.
W celu uniknięcia niepożądanych działań ubocznych przed przystąpieniem do zabiegu zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. To on podejmuje decyzję czy można z danym schorzeniem poddać się terapii, w której wykorzystywane są ultradźwięki o określonej częstotliwości.
Aparaty do ultradźwięków nazywane są także urządzeniami do sonoterapii, fonoforezy, ultrasonoterapii lub ultrafonoforezy. Sonoterapia jest syninimem ultradźwięków, a fonofereza to jedna z jej odmian. W trakcie zabiegu, w głębsze warstwy skóry i tkanki łącznej wprowadzane są składniki lecznicze, które obecne są w dedykowanych do tego celu żelach i maściach. Ultradźwięki i zabieg z ich wykorzystaniem można wykonywać nawet pod wodą, ale w tym przypadku niezbędna jest głowica do tego przystosowana. W swojej ofercie posiadamy aparaty do sonoterpaii, dzięki którym można wyleczyć wiele dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa, a także do leczenia wielu innych chorób oraz blizn. Znajdziesz u nas sprzęty renomowanych producentów, jak Sonaris, czy Sonotronic.
Pozwalają one na przeprowadzanie skutecznego leczenia wielu chorób. Efekty z ich zastosowania widoczne są w bardzo krótkim odstępie czasu, co pozwala oferować najwyższej jakości usługi. Właściwości każdego modelu są dokładnie opisane, więc z doborem odpowiedniego sprzętu nie ma najmniejszego problemu.
naszej bogatej ofercie znajdują się również urządzenia przenośne. To urządzenia nowoczesne, posiadające gotowe programy zabiegowe oraz kolorowe ekrany dotykowe. Dzięki wbudowanemu eletrostymulatorowi możliwe jest przeprowadzenie terapii skojarzonej, czyli zastosowanie elektroterapii połączonej z ultradźwiękami. Nasze aparaty umożliwiają pracę z wykorzystaniem trybu ciągłego i pulsacyjnego. Urządzenia oferują różny zakres prądów oraz różne programy zabiegowe. W sklepie BiTMED znajdziecie Państwo m.in. aparaty Sonotronic, Sonaris.
Posiadamy także nowoczesny i przenośny aparat do ultradźwięków Intelect Mobile Ultrasound. Jego konstrukcja pozwala na zamontowanie go na ścianie lub instalację na wielofunkcyjnym wózku. Pozwala to na pracę z aparatem zarówno w gabinecie, jak i w warunkach domowych. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi u nas aparatami do ultradźwięków. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Aktywne filtry