Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest jedną z gałęzi fizykoterapii, wykorzystującą jak środek leczniczy emitowane sztucznie światło: podczerwone, nadfioletowe (promieniowanie niewidoczne). W światłolecznictwie wykorzystywane jest również światło lasera, a także promieniowanie słoneczne (helioterapia). Do celów światłolecznictwa wykorzystywane są lampy Bioptron, Sollux, kwarcowe, a także lampy IR/UV. W zależności od zastosowane go promieniowania, zabiegi światłolecznictwa wykazują różne działanie: przeciwbólowe, regeneracyjne, uspokajające.

Podkategorie

  • Lampy Bioptron

    Lampa Bioptron emituje spolaryzowane światło, które wykazuje lecznicze właściwości. Światło Bioptron działa przede wszystkim biostymulująco na procesy naprawcze, regeneracyjne a także stymuluje układ odpornościowy. Wiązka światła wnika głęboko do tkanek, dzięki czemu efekt działania nie ogranicza się jedynie do skóry, ale wpływa korzystnie także na cały organizm. Jest stosowana głównie w przypadku schorzeń skóry (trądzik, ropnie, łuszczyca, grzybica, egzema inne) i zaburzeń narządu ruchu (urazy ścięgien, bóle stawów, mięśni).

  • Lampy Sollux

    Lampa sollux emituje światło widzialne i podczerwone. Jest z powodzeniem stosowana do zabiegów z zakresu ciepłolecznictwa i światłolecznictwa. Promieniowanie lamy sięga nawet do 3 cm w głąb tkanek, wywołując m.in. rozszerzenie naczyń krwionośnych a co za tym idzie poprawę ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśniowego i dolegliwości bólowych. Do naświetlania wykorzystuje się lampy sollux w wersji statywowej i stołowej. Ponadto mogą być wyposażone w filtry ze szkła czerwonego i niebieskiego.

  • Lampy IR i UV

    Nowoczesne lampy IR/UV umożliwiają przeprowadzenie zabiegów promieniowaniem ultrafioletowym (UV) oraz podczerwonym (IR). Promieniowanie UV działa korzystnie w przypadku schorzeń skóry-łuszczycy, trądziku, odleżynach, dzięki właściwościom bakteriobójczym sprawdza się w przypadku zainfekowanych trudno gojących się ran. Z kolei lampy IR stosowane są w stanach bólowych, nadmiernym napięciu mięśniowym, obrzękach a także w leczeniu ran owrzodzeń i ropni. Dostępne w formie statywowej są poręczne, ergonomiczne, nie zajmują dużo miejsca w gabinecie.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
}