-
Fizykoterapia
-
Elektroterapia
-
Ultradźwięki
- KRIO-ULTRADŹWIĘKI
-
Laseroterapia
-
Fala uderzeniowa
-
Diatermia
-
-
Kinezyterapia
-
Hydroterapia
-
-
-
Sprzęt medyczny
-
Kardiologia
-
Ginekologia
- Negatoskopy
-
Meble medyczne
- Szafy medyczne i biurka lekarskie
- Fotele do pobierania krwi
- Stoliki zabiegowe
- Meble z blachy kwasoodpornej
- Stojaki na kroplówki
- Stoliki do badań niemowląt
- Fotele zabiegowe, Fotele do dializ
- Fotele geriatryczne
- Wózki na brudną bieliznę
- Wózki do przewozu chorych
- Asystory
- Fotele lekarskie
- Wózki wielofunkcyjne
- Wózki do przewozu potraw
-
-
Stół do manualnego drenażu limfatycznego PROFI L Plus
Stół do manualnego drenażu limfatycznego PROFI L Plus
8055.56 netto
Stół do manualnego drenażu limfatycznego PROFI L Plus, to 8 częściowy stół z szerokim zakresem ruchu poszczególnych segmentów. Charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją stalową. Pozwala to ułożyć pacjenta w pozycji idealnej do wykonywania drenażu. Zagłówek stołu regulowany jest płynnie za pomocą sprężyny gazowej. Podział i łamanie leżyska za pomocą sprężyn gazowych. Stół, dzięki jego solidnemu wykonaniu i wzmocnionej ramie, bez wątpienia sprosta wymaganiom każdego fizjoterapeuty. Tapicerka V line z systemem Easy Clean oraz zwiększoną odpornością na ścieranie stanowi standardowe wyposażenie stołu PROFI L Plus. W standardzie znajduje się system jezdny- 4 kółka.
Opracowane według metod Emila Voddera techniki manualnego drenażu limfatycznego zakładają, iż przy masażu okolic głowy, twarzy karku i szyi, zagłówek łóżka lub stołu winien zostać uniesiony pod odpowiednim kątem (45 stopni). Z kolei w trakcie drenażu limfatycznego tułowia (klatki piersiowej i brzucha), pacjent znajduje się w pozycji leżącej na plecach, głowa jest lekko uniesiona, zaś kończyny dolne są ugięte w stawach kolanowych (pod zgięciem kolanowym podpora). Prowadząc drenaż kończyn (zarówno górnych jak i dolnych), winny być one ułożone powyżej tułowia i zgięte w stawach. Masaż limfatyczny grzbietu prowadzony jest natomiast w ten sposób, że pacjent leży na brzuchu, głowa leży na boku lub w odpowiednim otworze w łóżku lub stole, kończyny górne są ułożone symetrycznie wzdłuż tułowia, a kończyny dolne wyprostowane, a tym zastrzeżeniem, że pod stawem skokowym umieszczany jest wałek. Nasz stół może być traktowany jako spełniający wymóg opisany w przepisach załącznika nr 5 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5.08.2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
Zgodnie z postanowieniami załącznika nr 5 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5.08.2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. poz. 1372 ze zm.) „WYKAZ SZCZEGÓŁOWYCH KRYTERIÓW WYBORU OFERT WRAZ Z WYZNACZAJĄCYMI JE WARUNKAMI ORAZ PRZYPISANĄ IM WARTOŚCIĄ W RODZAJU REHABILITACJA LECZNICZA” jednym z warunków dodatkowo ocenianych w postępowaniach w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju rehabilitacja lecznicza w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku lub oddziale dziennym pozostaje dysponowanie w miejscu udzielania świadczeń stołem lub łóżkiem do manualnego drenażu limfatycznego bez kompresji lub z kompresją.
Dane techniczne:
- Długość: 200cm
- Wysokość (regulowana elektrycznie za pomocą ramy wokół stołu) w zakresie: 47-93cm
- Szerokość: 66cm
- Regulowany zagłówek sprężyną gazową w zakresie: -40° + 40°
- Waga: 80kg
- Maksymalne obciążenie: 150kg