Aparat do krioterapii na azot KRIOPOL R BRZYZA II- 15 l
Aparat do krioterapii na azot KRIOPOL R BRZYZA II- 15 l

Aparat do krioterapii na azot KRIOPOL R BRZYZA II- 15 l

Kriopol R BRYZA II to aparat do krioterapii miejscowej ze zbiornikiem 15 litrowym. Urządzenie umożliwia wykonanie terapii zimnem z użyciem ciekłego azotu.

Wysyłka w: 3 do 7 dni
12 800,00 zł
13 500,00 zł

11851.85 netto

Kriopol R BRYZA II to aparat do krioterapii miejscowej ze zbiornikiem 15 litrowym. Urządzenie umożliwia wykonanie terapii zimnem z użyciem ciekłego azotu. Posiada czytelny wyświetlacz LED oraz wskaźnik zużycia azotu w zbiorniku. Temperatura na wylocie dyszy pozwala na przeprowadzenie zabiegu chłodzenia tkanek z użyciem temperatury około – 160 stopni Celsjusza. Producent gwarantuje wieloletnią niezawodność urządzenia, a 7 stopni mocy, jaką jest w stanie wygenerować aparat, zapewnia wysoką skuteczność prowadzonych zabiegów krioterapii.

Cechy charakterystyczne Bryza II do krioterapii azotem:

  • Wyświetlacz LED

  • Możliwość zaprogramowania czasu zabiegu

  • Wagowy pomiar ilości azotu

  • 24 miesięczna gwarancja

Aparat do krioterapii na azot  Bryza II przeznaczone jest do miejscowego wychładzania tkanki. Czynnikiem roboczym jest ciekły azot,  dzięki któremu na wylocie dyszy uzyskujemy temperaturę -160° C, co zapewnia skuteczną i szybką stymulację  bodźcową.

Urządzenie do krioterapii jest bezpośrednim następcą wcześniej produkowanych urządzeń KRIOPOL R 26. Wieloletnia produkcja i ciągłe udoskonalanie wyrobu powodują, że jest to urządzenie niezawodne. Posiada siedem stopni mocy,  tradycyjny wyświetlacz LCD, oraz wskaźnik ilości ciekłego azotu w zbiorniku.

Dzięki zmianie sposobu  sterowania mocą urządzenia wprowadzono dwa dodatkowe  tryby pracy – pulsacja 1 i  pulsacja 2 oraz zamiennie płynną regulację mocy. Dzięki takiej opcji zdecydowanie obniżyliśmy zużycie azotu o 50% w stosunku do maksymalnej mocy (odpowiednio na zakresie 2 i 3). Wynika to z faktu okresowego zasilania grzałki (przez pół okresu grzałka jest zasilana a następnie przez pół okresu pozostaje w spoczynku).

Aby ułatwić wychładzanie punktów spustowych wprowadziliśmy nowy tryb pracy tzw. „kriopunkturę”, który umożliwia  kilkusekundowe chłodzenie powierzchni skóry bez przemieszczania dyszy zabiegowej.

Koszt dodatkowego zbiornika / dewara YDS-15 wynosi 3198 zł brutto / 23 % VAT

Urządzenie krioterapeutyczne KRIOPOL R Bryza II dostępne jest również ze zbiornikami: 

Zbiorniki są bezciśnieniowe – urządzenia nie posiadają zaworu bezpieczeństwa i przez korek lub otwór linii zasilającej następują samoistne, ciągłe ubytki azotu wskutek jego odparowania ze zbiornika. Niedopuszczalne jest zatykanie dyszy linii zasilającej lub uszczelnianie korka.

Dane techniczne wspólne dla wszystkich urządzeń KRIOPOL R Bryza II:

Czynnik chłodniczy

Ciekły azot (LN2)

Temperatura strumienia gazu

-160° C (przy wylocie dyszy)

Liczba stopni regulacji intensywności nadmuchu

7 (4 + 2 pulsacyjne + krioakupunktura)

Zużycie zabiegowe ciekłego azotu

od 6,4 do 12,8 dkg/min (praca ciągła) w zależności od ustawionej intensywności nadmuchu. Przy trybach pulsacyjnych „puls 1” lub „puls 2” zużycie azotu wynosi 8 dkg/min, przy włączonej krioakupunkturze 3,2 dkg/min

Liczba zabiegów z jednego zbiornika ciekłego azotu

patrz tabelka niżej (dla średniego czasu zabiegu = 3 min + 30 sekundowy rozruch

Pomiar wagowy ilości azotu w zbiorniku

Zasilanie

230 V +/- 10%

Częstotliwość

50 Hz

Pobór mocy

500 W

Klasa ochronności

I

Poziom zakłóceń

N

Typ ochrony

B

999 Przedmioty