Obniżka! Urządzenie do trakcji Saunders Cervical Home Traction Zobacz większe

Urządzenie do trakcji Saunders Cervical Home Traction

Nowy produkt

Saunders Cervical Home Traction to przenośne urządzenie do trakcji odcinka szyjnego kręgosłupa.

Więcej szczegółów

995 Przedmioty

1 950,00 zł brutto

-40,00 zł

1 990,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Masz pytanie?
biuro@bitmed.com.pl
+48 570-645-807
+48 570-645-808

Więcej informacji

Aparat trakcyjny Saunders Cervical Home Traction umożliwia wykonanie trakcji kręgosłupa szyjnego w przypadku wskazań klinicznych do tego rodzaju terapii. Urządzenie przenośne jakim jest Saunders Cervical jest niewielkiej wielkości aparatem, który może być użytkowany zarówno w gabinecie rehabilitacji jak i w warunkach domowych. Trakcja kręgosłupa w przypadku zdiagnozowanej dyskopatii lub przepukliny kręgosłupa pozwala na odciążenie poszczególnych jego odcinków, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz niwelowanie objawów związanych z uciskiem struktur przykręgosłupowych. Urządzenie trakcyjne jest proste w obsłudze. Wykorzystanie aparatu do trakcji znacznie odciąża fizjoterapeutę oraz pozwala na wykonanie trakcji w różnych warunkach. Aparat został tak skonstruowany aby jego mocowanie oraz miejsce przyłożenia ciśnienia gwarantowało bezpieczne wykonanie zabiegu i niwelowało możliwość niewłaściwego wykorzystania aparatu.

Trakcja Saunders Cervical Home Traction pozwala na terapię przepukliny kręgów szyjnych, zmniejsza napięcie mięśni szyi i usuwa związane z nimi bóle głowy. Trakcja jest prostym w obsłudze innowacyjnym urządzeniem zaprojektowanym przez renomowanego fizjoterapeutę Duane Saunders. Urządzenie skutecznie odciąża terapeutę podczas zabiegu, może być używane w warunkach domowych.Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby nacisk powstawał wyłącznie w miejscach bezpiecznych dla pacjenta, tj. z tyłu głowy a nie pod brodą. (Urządzenia wywierające nacisk na okolice brody mogą zaszkodzić pacjentowi i należy ich bezwzględnie unikać.) Maksymalna wartość ciśnienia trakcji jest założona z góry, dzięki czemu pacjent nie ma możliwości użycia urządzenia w sposób szkodliwy.

Sposób użycia:

 • Pacjent kładzie się na plecach na płaskiej powierzchni z głową pomiędzy boczkami urządzenia. Wałek pod głową delikatnie odciąga głowę od reszty ciała, siła ciągu jest regulowana za pomocą ręcznej pompki ze wskaźnikiem siły trakcji.

 • Zalecany czas użycia urządzenia do trakcji to 10-20 minut. Jeżeli jest to pierwsze użycie, czas należy skrócić do sesji 5-10 minut, a sesję można powtórzyć po 24 godzinach.

 • Praktyką podnoszącą skuteczność oddziaływania trakcji jest zmiana wartości ciśnienia podczas zabiegu, łatwo kontrolowana przez ręczną pompkę ze wskaźnikiem siły.

Możliwości urządzenia Saunders CERVICAL TRACTION:

 • bezpośrednie skierowanie siły rozciągającej przez potylicę, zapobiegając obciążeniom stawów skroniowo-żuchwowych,

 • komfortowe aplikowanie siły trakcyjnej nawet do 20 kg,

 • wygodne i w pełni stabilne ułożenie pacjenta w trakcie zabiegu w pozycji leżenia tyłem.

Zestaw do trakcji:

 • łatwa w montażu stopka umożliwia wykonanie zabiegu pod kątem 15°, 20°, lub 25°,

 • obsługa aparatu jest prosta i nie wymaga pomocy osób trzecich,

 • zestaw jest w pełni przenośny i łatwy w transporcie,

 • komfortowe aplikowanie siły trakcyjnej nawet do 20 kg,

 • komfortowe kliny posiadają regulację szerokości, obracają się i łatwo je dopasować do kształtu głowy pacjenta, są łatwe w demontażu,

 • aparat posiada możliwość wykonania trakcji symetrycznej jak i asymetrycznej,

 • prosty pneumatyczny mechanizm płynnego generowania siły, który daje możliwość prowadzenia trakcji zarówno w sposób statyczny jak i przerywany,

 • ciężar: 5,5 kg

Parametry techniczne:

siła trakcji

1 - 20 kg

aplikacja trakcji

pneumatyczne

ustawienia kąta zabiegu

15°, 20°, 25°

rodzaj trakcji

statyczna, przerywana, symetryczna i asymetryczna (jednostronna)

wymiary (dł. / szer. / wys.)

56 / 16 / 15 cm

waga

3 kg

Gwarancja:  2 lata 

5 Inne produkty w tej samej kategorii:

}