MagRex- aparat do GŁĘBOKIEJ STYMULACJI ELEKTROMAGNETYCZNEJ

MagRex generuje pole magnetyczne do 7,5 Tesli, przy zmiennej częstotliwości 1 -150 Hz, które jest około 800 razy silniejsze niż normalny magnes. Pole elektromagnetyczne sięga do 10 cm w głąb ciała, jest nieinwazyjną i bezbolesną terapią, a efekt działania często jest natychmiastowy.

help_outlineZapytaj o cenę produktu
MagRex- aparat do GŁĘBOKIEJ STYMULACJI ELEKTROMAGNETYCZNEJ

MagRex- aparat do GŁĘBOKIEJ STYMULACJI ELEKTROMAGNETYCZNEJ

 

MagRex generuje pole magnetyczne do 7,5 Tesli, przy zmiennej częstotliwości 1 -150 Hz które jest około 800 razy silniejsze niż normalny magnes.

Pole elektromagnetyczne sięga do 10 cm w głąb ciała, jest nieinwazyjną i bezbolesną terapią, a efekt działania często jest natychmiastowy.

MagRex posiada innowacyjny system chłodzenia wodą, który w testach wykazał się największą skutecznością w długotrwałym działaniu chłodzącym układ wytwarzający pole elektromagnetyczne.

30 gotowych programów terapeutycznych oraz przyjazny interfejs ułatwiają i przyśpieszają pracę terapeucie, a to wszystko przy 10 calowym kolorowym, dotykowym ekranie. Ponadto terapeuta może zapisywać własne, spersonalizowane programy, aby szybciej zastosować je w razie potrzeby.

Precyzyjna aplikacja -Aplikator koncentrujący emituje skupione pole elektromagnetyczne, zapewniając bardzo głębokie przenikanie powyżej 10cm na obszarze objętym dysfunkcją.

Ultra lekki aplikator umożliwia pracę dynamiczną w której terapeuta płynnie rozprowadza pole na obszarze objętym schorzeniem, a 6-przegubowe ramie zapewnia pracę statyczną aplikatorowi.

MagRex ma opatentowany system dostarczania mocy o zmiennej pulsacji, który jest podstawową technologią wymaganą dla systemu stymulacji elektromagnetycznej. Ponadto patent obejmuje system chłodzenia.

Jedną z wielkich zalet pracy z urządzeniem do stymulacji magnetycznej, takim jak MagRex, jest to, że pacjenci nie muszą się rozbierać do zabiegu, a profesjonaliści mogą z łatwością pracować z urządzeniem bez skomplikowanego procesu szkoleniowego.

Jest to najpotężniejsze urządzenie  na rynku , które pozwala dotrzeć do głębszych miejsc, osiągnąć pożądane efekty i nie przegrzewać sprzętu, dzięki czemu można wykonywać aplikacje o bardzo długim czasie trwania lub dużej ilości następujących po sobie aplikacji.

 

Stymulacja magnetyczna to technologia oparta na impulsowych polach magnetycznych o dużym natężeniu, które indukują prąd elektryczny wewnątrz ciała. Dzięki temu udaje nam się stymulować różne tkanki , w tym nerwy. Jest zdolny do poprawy funkcji komórek , a także mięśni, oraz do rozszerzenia naczyń i zwiększonego trofizmu .

Głęboką stymulację elektromagnetyczną stosuje się do skutecznego nieinwazyjnego leczenia bólu ostrego i przewlekłego, regeneracji i poprawy funkcji.

Ból jest jednym z najszybciej rosnących problemów zdrowotnych na świecie. Badania wskazują, że około 25% dorosłych cierpi z powodu bólu.

Wysokoenergetyczną terapię elektromagnetyczną (w zależności od wybranej częstotliwości oraz intensywności pola elektromagnetycznego) często wykorzystuje się, oprócz efektywnej redukcji bólu, do minimalizacji napięcia mięśniowego lub wzmocnienia mięśni, wspomagania cyrkulacji krwi i aktywacji procesów regeneracyjnych, przyspieszenie gojenia. Bodziec indukowany przez cewkę umieszczoną w aplikatorze, wchodzi w interakcję z organizmem ludzkim, wywołując depolaryzację tkanki nerwowo-mięśniowej.

MagRex wyróżnia się łatwością aplikacji i regulacji głowicy. Dodatkowo głowicę można zdjąć jednym kliknięciem, dla wygody terapeuty.

Najważniejsze funkcjonalności aparatu MAGREX

  • Jedyny aparat na rynku o mocy do 7.5 Tesli

  • Zmienna częstotliwość od 1 -150 Hz

  • INNOWACYJNY system chłodzenia wodą

  • Pole elektromagnetyczne sięga do 10 cm w głąb ciała

  • 30 gotowych programów wbudowanych

  • 10 calowy dotykowy ekran

  • Ultra lekki aplikator

Mimo, że jest to najpotężniejsze urządzenie do stymulacji elektromagnetycznej na rynku, podczas jego aplikacji odczucia dla pacjenta są przyjemne.

Najważniejsze funkcjonalności aparatu MAGREX

 

DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE – CZĘSTOTLIWOŚCI MA ZNACZENIE

MagRex w swoim działaniu wykorzystuje szeroki zakres częstotliwości ( 1-150 Hz) oraz intensywności impulsów pola elektromagnetycznego co pozwala na redukcję dolegliwości we wszystkich stadiach zespołów bólowych. W zależności od oczekiwanych efektów zabiegowych wykorzystuje się różne zakresy częstotliwości.

 

Dobór odpowiednich parametrów oparty jest na bramkowej teorii  kontroli bólu.

(120-140Hz)- dla bólu podostrego, np. w chorobach reumatycznych.

(60-100Hz)- dla bólu ostrego, świeże urazy i kontuzje.

(2-10Hz)- dla bólu przewlekłego- w tym stany przeciążeniowe

Wskazania do zabiegu to między innymi:

·         Zaburzenia mięśniowo – szkieletowe, np.: zwyrodnieniowe zapalenie stawów, reumatoidalne

zapalenie stawów, bóle mięśniowe, zespół bolesnego barku,

·         Zaburzenia funkcjonalne kręgosłupa, np.: ostry lub przewlekły ból lędźwiowy, rwa kulszowa,

rozszczep kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, bóle miejscowe i pochodne odcinka

szyjnego,

·         Zaburzenia nerwowe: uszkodzenie nerwów obwodowych,

·         Rozluźnianie napięcia mięśniowego,

·         Rehabilitacja pourazowa mięśni lub nerwów,

·         Osłabienie mięśni, zanik mięśni, przykurcze,

·         Choroby układu moczowo – płciowego, np.: nietrzymanie moczu, ból prostaty, dysfunkcje erekcji

·         Terapia bólu ostrego,

·         Urazy sportowe, odnowa biologiczna

·         Rozluźnienie, unieruchomienie barku wskutek stanu zapalnego okolicy stawowej

·         Złamania oraz trudno gojące się rany i owrzodzenia troficzne

·         Redukcja spastyczności poprzez wpływ na rdzeniowy poziom kontroli napięcia mięśniowego

·         Konsolidacja kości (obrzęk kości, pęknięcia, złamania...) Pole elektromagnetyczne o dużym natężeniu poprawia krążenie krwi w dotkniętym obszarze i pomaga w tworzeniu kalusa naczyniowego i chrząstki

·         Mobilizacja stawów : poprawa ruchomości stawów i bólu związanego z ruchem

·                  ·         Zmniejszenie spastyczności : poprzez dotknięty nerw lub mięsień

·                  ·         Stymulacja mięśni i nerwów 

            ·      Schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego : zwyrodnieniowe zapalenie stawów,  bóle mięśni

·                             Leczenie objawów nietrzymania moczu , zapalenia gruczołu krokowego i urazów nerwu sromowego.

·                   ·       Łagodzenie bólu ostrego i przewlekłego.

PARAMETRY TECHNICZNE

Ekran

10,1" kolorowy ekran dotykowy

Maksymalna moc

7,5 Tesli

Gotowe programy terapeutyczne

Tak

Programy użytkownika

Tak

Maksymalna intensywność stymulacji

do 100 kT/s

Maksymalna częstotliwość

150 Hz

Wymiary

38 x 52 x 95 cm

Waga

64 kg

Zasilanie

100–240 V AC, 50–60 Hz

Akcesoria standardowe

6-przegubowe ramię, aplikator koncentrujący

Wyposażenie opcjonalne:

Fotel do stosowania na dno miednicy. Aplikator sprzętu MagRex idealnie dopasowuje się do fotela, umożliwiając pacjentowi wygodne siedzenie podczas zabiegu na dno miednicy.