UGUL - kabina do ćwiczeń i zawieszeń
UGUL - kabina do ćwiczeń i zawieszeń
UGUL - kabina do ćwiczeń i zawieszeń
UGUL - kabina do ćwiczeń i zawieszeń

UGUL - kabina do ćwiczeń i zawieszeń

UGUL to kabina przeznaczona do kinezyterapii indywidualnej. Wykorzystywana do ćwiczeń czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, a także samowspomaganych. Możliwość zastosowania wyciągu Perschl'a.

Wysyłka w: 7 dni
2 720,00 zł
3 000,00 zł

2518.52 netto

Rozszerzając skrót UGUL otrzymujemy Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego. Uniwersalność tego rodzaju miejsca do ćwiczeń opiera się przede wszystkim na szerokiej gamie osprzętu jaki można wykorzystać w trakcie pracy w UGUL czy PUR. Ćwiczenia jakie można stosować uzależnione są od stanu Pacjenta, a kabiny wykorzystuje się już we wczesnej rehabilitacji szpitalnej. Akcesoria takie jak pasy, linki, obciążniki czy podwieszki, do których użycia przystosowany jest UGUL i PUR, umożliwiają wykonanie ćwiczeń w odciążeniu u Pacjentów z osłabioną siłą i wydolnością mięśni (podwieszki, linki), a także zwiększenie ich intensywności w dalszych etapach rehabilitacji (obciążniki, ciężarki). Szeroki wybór akcesoriów pozwala więc na wykorzystanie wielu różnych ćwiczeń na każdym etapie rehabilitacji ruchowej.

Podstawą kabiny jest osiem prostokątnych ram, które są wypełnione prętami tworzącymi siatkę o prostokątnych oczkach. Ugul wygląda jak prostopadłościan, otwarty z jednej strony. Stosujemy go do kinezyterapii indywidualnej. Ćwiczyć może kilku pacjentów jednocześnie.

Podstawą sprzętu UGUL jest kabina zbudowana z osiatowanych elementów, które tworzą 3 ściany i sufit. Kabina jest bazą do wykorzystania systemu ciężarków i podwieszek. Dodatkowo kabina wyposażona w takie elementy jak drabinki, przywieszki(opcja). Pozwalają one na tworzenie wielu kombinacji, w różnych wymiarach, spełniających wymagania i uwzględniających możliwości lokalowe gabinetów rehabilitacyjnych. Kraty przywieszek można łączyć w dowolnym układzie.

Kolor kabiny UGUL : szary

Dane techniczne:

Szerokość:

200 cm

Wysokość:

200 cm

Głębokość:

200 cm

Waga:

114 kg

 

998 Przedmioty