Kontrolowana terapia elektromagnetyczna CERC Terapia®

CERC Terapia® to całkowicie nowa innowacyjna  technologia w fizjoterapii i rehabilitacji łącząca zalety fali radiowej i impulsu elektromagnetycznego. CERC Terapia pozwala uzyskać rezultaty nieosiągalne przy innych terapiach fizykalnych w leczeniu patologii kostno-chrzęstnych .

help_outlineZapytaj o cenę produktu
Kontrolowana terapia elektromagnetyczna CERC Terapia®

Kontrolowana terapia elektromagnetyczna CERC Terapia®

 

 W zestawie : sterownik CERC COMPACT, walizka na aparat, stolik 

CERC Therapy® to całkowicie nowa innowacyjna  technologia w fizjoterapii i rehabilitacji łącząca zalety fali radiowej i impulsu elektromagnetycznego, jest rodzajem rehabilitacji wykorzystującej energię elektromagnetyczną i jest szczególnie wskazana w przypadkach, gdy istnieje potrzeba pobudzenia regeneracji tkanek biologicznych. Przyspiesza wszystkie procesy naprawcze z wyraźnym działaniem bioregeneracyjnym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i przeciwbólowym.

JAK DZIAŁA CERC?

System CERC Therapy® wykorzystuje specjalne emitery (aplikatory, dyski), które rezonują z leczonym obszarem, skupiając wykorzystywaną energię i unikając rozproszenia. Główne innowacyjne technologie urządzenia to wysoka koncentracja energii pola elektromagnetycznego na określonej części ciała oraz jego zdolność do samorekalibracji rezonansu za pomocą określonego algorytmu, aby zapewnić maksymalną skuteczność zabiegu.

PRZYSZŁOŚĆ W DZIEDZINIE REHABILITACJI

Atermiczny, skuteczny, bezbolesny i nie wymaga obecności operatora. Zaprojektowany, aby przyspieszyć proces gojenia poprzez zmniejszoną liczbę sesji. Sprzyja przyspieszeniu wszelkich zjawisk naprawczych o wyraźnym działaniu bioregenerującym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i przeciwbólowym.

KORZYŚCI KORZYSTANIA Z CERC THERAPY®

Efekty kontrolowanej energii rezonansowej są bardzo złożone i różne w zależności od leczonej tkanki biologicznej. Wynika to z charakterystyki częstotliwości, intensywności, czasu trwania pojedynczych impulsów oraz sposobu dostarczania. Wykazano jednak, że podstawową korzyścią dla tkanek biologicznych jest usunięcie potencjału uszkodzeń, a w konsekwencji przywrócenie równowagi wymiany błonowej.

Badania naukowe wykazały, że najbardziej oczywistym efektem pola elektromagnetycznego jest jego zdolność do zmniejszania obrzęków międzykomórkowych, a także zmniejszania stanów zapalnych. To działanie przeciwzapalne oraz zdolność do poprawy tropizmu komórkowego uzasadniają zastosowanie pól elektromagnetycznych w większości patologii obejmujących narząd ruchu.

Urządzenie CERC THERAPY wyposażone jest w urządzenie emitujące fale elektromagnetyczne, o programowalnym czasie i stosunkowo niezbyt wysokiej częstotliwość, która jest kontrolowana przez mikroprocesor i syntezę częstotliwości „DDS” generator cyfrowy, z różnymi formami modulacji i impulsami. Działa dzięki szczególnej zasadzie rezonansu, za pomocą określonego obwodu i zdolność skupiania większości energii elektromagnetycznej w obszarach ciała które będą leczone.

Ze względu na długość fali przy stosowanych częstotliwościach, bez użycia rezonansu, większość energii rozproszyłoby się w eterze. Aby lokalnie skoncentrować energię, byłoby to ogólnie konieczne jest zwiększenie częstotliwości emisji fal elektromagnetycznych, które mając w ten sposób krótsze długość fali, straciłaby jednak większość zalet efektów magnetoterapeutycznych. Po latach badań i badań kontrolowany obwód rezonansowy „CERC THERAPY” łączy zalety częstotliwości radiowej i impulsu elektromagnetycznego, który zachowuje niezwykłą pojemność lokalną koncentracji fal elektrycznych i magnetycznych.

Niektóre rezystancyjne (ale także pojemnościowe) urządzenia o częstotliwości radiowej mają niski poziom skuteczności, ponieważ brak im obwodu rezonansowego z częściami ciała poddawanymi zabiegowi, większość emitowanego pola elektromagnetycznego jest rozproszone. Rezonansowy system emisji firmy „CERC THERAPY”, kontrolowany przez złożone oprogramowanie, które jest w stanie zidentyfikować charakterystykę impedancji leczonych tkanek biologicznych, może automatycznie zmieniać częstotliwość dzięki systemowi autokalibracji.

System, poprzez emitery bezpośrednio rezonuje z leczonym obszarem ciała, całkowicie przenosząc energię elektromagnetyczną. Dalej system pozwala kontrolować, w ustalonych ramach czasowych, zmiany impedancji tkanek poddawanych terapii, cykliczną rekalibrację rezonansu i ciągłą optymalizację transferu energii. Ponadto, w zależności od rodzaju zabiegu mogą występować różne rodzaje pulsacji modulacji fal elektromagnetycznych. 

Do leczenia skóry i do leczenia poniżej tkanek podskórnych  można użyć specjalnej rękojeści, wyposażonej w specjalne czujniki termiczne, pozwalające na stałe kontrolowanie temperatury i automatyczne dostosowanie emisji pól elektromagnetycznych, zarówno pod względem częstotliwości, jak i mocy.

URAZY SPORTOWE LECZONE Z DOSKONAŁYMI WYNIKAMI ( pierwsze 72 godziny)

Urazy i ostre uszkodzenia mięśni (pierwsze 72 godziny) Obrzęk kostny pourazowy (typowy przy skręceniu stawu skokowego) Chondropatia stawu kolanowego, konsolidacja złamania (przyspieszenie procesu)

Uzyskanie niewiarygodnych rezultatów w leczeniu urazów sportowych i artrozy za pomocą innowacyjnego urządzenia, które nie wymaga kontroli terapeuty, jest teraz możliwe dzięki Cerc® Therapy. Dzięki innowacjom technologicznym po raz pierwszy możliwe jest skoncentrowanie wpływu pól elektromagnetycznych na uszkodzone tkanki i złamania kości, skracając czas rekonwalescencji i zmniejszając ból. Technologia rezonansowa pozwala uniknąć efektu porażenia prądem i wzrostu temperatury. Terapia Cerc® pozwala działać dogłębnie i stymulować regenerację bez bólu i uniknąć ciągłej obecności operatora. Cerc® Therapy to jedyne urządzenie, które dzięki wyrafinowanym algorytmom i sztucznej inteligencji wykorzystuje system diagnostyczny do modyfikacji pola magnetycznego w zależności od leczonego obszaru ciała.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE APARATU CERC  :

- leczy artrozę

- leczy zapalenie kości i stawów

- przyspiesza konsolidację kości po złamaniu

- pobudza do gojenia się martwicy kości

 - poprawia i przyspiesza procesy gojenia

- zmniejsza stany zapalne

- wspomaga regenerację tkanek

POZOSTAŁE ZASTOSOWANIE URZĄDZENIA CERC :

- poprawia przepływ kapilarny i sprzyja resorpcji obrzęków

- leczy zapalenie ścięgien, zapalenie nadkłykcia i zapalenie kaletki

- leczy uszkodzenia mięśni (atermiczne)

- naprawia uszkodzenia nerwów

- leczy ból szyjki macicy, ból grzbietu, ból dolnej części pleców i rwę kulszową

- stymuluje naprawę odleżyn

                                                                    CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA?

Dlaczego nazywa się to terapią CERC?

CERC® Therapy to skrót od KONTROLOWANY REZONANSOWY OBWÓD ELEKTROMAGNETYCZNY (Circuito Elettromagnatico Risonante Controllato)

Czy terapia jest bolesna ?

Całkowicie bezbolesny, a nawet przyjemny, podczas terapii można czuć się komfortowo, bez efektu „porażenia prądem” czy ciepła.

Na jakich zasadach opiera się Terapia Cerc?

Terapia CERC® opiera się na emisji pól elektromagnetycznych. Dostępne są różne publikacje opisujące jego skuteczność, która jest ugruntowana przez wiele lat.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Korzystanie ze sprzętu nie powoduje skutków ubocznych, należy jednak unikać leczenia kobiet w ciąży, posiadaczy rozruszników serca, metalowych zastawek, osób cierpiących na schorzenia onkologiczne i epilepsję.

Jak długo po urazie należy odczekać przed przeprowadzeniem terapii?

Wybór ma zawsze znaczenie medyczne, ale można przypuszczać, że zwykle stosuje się go natychmiast, ponieważ nie generuje ciepła i znacznie zmniejsza obrzęki, ból i stany zapalne już od pierwszego zabiegu.

Dlaczego CERC THERAPY ?

Największymi zaletami terapii CERC jest szybkość  uzyskiwania wyników oraz szeroki zakres patologii, które można leczyć. Za pomocą innych metod trzeba przejść żmudne sesje, które mogą trwać wiele godzin (co więcej, leczenie może często trwać jeden lub więcej miesięcy) Terapia CERC może rozwiązać Twoje problemy za pomocą zaledwie 30-minutowych sesji. W zależności od rodzaju schorzenia może to zająć od 5 do 20 sesji co drugi dzień.).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

-Ekran: kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 15,6 cala

-Zastosowanie: pole elektromagnetyczne

-Częstotliwość: 1,6 MHz/2,0 MHz

-Moc: maks. 300 W

-Emitery: 80 mm, 100mm, podwójny 80mm , podwójny 100 mm

-Tryby pracy: Ciągły / Impulsowy

-Zasilanie: Europa: 230~260V, 50~60 Hz

-Waga: 8 kg -Wymiary: dł. 59 cm – wys. 26 cm – szer. 44 cm