CRYOSOUND- Aparat do krio- ultradźwięków i ciepłolecznictwa

CRYOSOUND zawiera 3 terapie w jednym urządzeniu.  Dzięki połączeniu krio- ultradźwięków , ultradźwięków i ciepłolecznictwa aparat jest szczególnie skuteczny w leczeniu stanów bolesnych i zapalnych, nawet w fazie ostrej, podostrej i przewlekłej. 

32 700,00 zł
36 500,00 zł

30277.78 netto

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 36 500,00 zł

Terapia Krio-Ultradźwiękami to rodzaj terapii oparty na wykorzystaniu zimnych ultradźwięków. Jeśli ultradźwięki mają świetne działanie przeciwzapalne, to krioterapia wspomaga leczenie swoim typowym działaniem przeciwbólowym. Połączenie tych dwóch zabiegów może prowadzić do lepszych i szybszych efektów niż zastosowanie tylko jednego z nich.

3 terapie w jednym urządzeniu : Ultradźwięki, krio-ultradźwięki oraz termoterapia  

CRYOSOUND, dzięki połączeniu działania ultradźwięków i krioterapii, jest urządzeniem, którego skuteczność znajduje zastosowanie w leczeniu stanów bolesnych i zapalnych. Jego skuteczność doceniana jest również w stanach zapalnych w fazie ostrej, podostrej, przewlekłej leczeniu obrzęków i blizn. Ponadto, wykorzystując efekt ogniw Peltiera, urządzenie jest w stanie wytworzyć w krótkim czasie kontrolowany szok termiczny.

 CRYOSOUND powoduje szok termiczny w tkankach, na które działa, umożliwiając zwiększenie rozszerzenia naczyń i miejscowego ukrwienia. Pomaga zatem zwiększyć efekt drenażu. Zmienność stanu termicznego aktywuje różne efekty biologiczne, które są bardzo korzystne dla działań rehabilitacyjnych, umożliwiając szybszy i bardziej funkcjonalny powrót do zdrowia.

Jeśli dwa składniki, gorąca i zimna , podawane są w sekwencji zgodnie z precyzyjnymi protokołami, wywołują efekt szoku termicznego , powodując zjawisko rozszerzenia i zwolnienia naczyń , zdolne do stworzenia biologicznej stymulacji. Zabieg jest bezbolesny i trwa średnio około 15 minut.

Efekty terapii :

- zmniejszenie bólu i stanu zapalnego;

- stymulacja przepływu krwi i mikrokrążenia;

- zwiększony metabolizm i obrót komórkowy;

- zwiększony drenaż lokalny.

CRYOSOUND to generator fal o wysokiej częstotliwości 1/3 MHz z trybami ciągłymi i impulsowymi wytwarzanymi przez kryształy piezoelektryczne. Wibracje kryształu piezoelektrycznego wywołane prądem o wysokiej częstotliwości generują fale ultradźwiękowe, które są pochłaniane i propagowane przez tkanki w zależności nie tylko od ich gęstości, ale także od ich struktury anatomicznej i morfologicznej. W rzeczywistości głębokość penetracji jest odwrotnie proporcjonalna do częstotliwości emisji i rodzaju tkanki. Przy częstotliwości 1 MHz głębokość penetracji w tkance podskórnej wynosi 7 mm, 30 mm w kości i 37 mm w tkance mięśniowej, co można zweryfikować na podstawie literatury naukowej i medycznej. Absorpcja i tłumienie wiązki fal jest zatem różne, gdy są one przesyłane do tkanki kostnej, tkanki mięśniowej, tkanki podskórnej lub jamy..

Zastosowanie urządzenia CRYOSOUND ma ambulatoryjny i fizjoterapeutyczny cel terapeutyczny, zbadany i wskazany do leczenia, rehabilitację i przywracania funkcjonalności wielu patologii, które można leczyć za pomocą dostarczania impulsów ultradźwiękowych o częstotliwości 1/3 MHz.

 

Oto lista niektórych schorzeń, które można leczyć za pomocą CryoSound:

- choroba zwyrodnieniowa stawów,

- zapalenie kaletki maziowej,

- stłuczenia/skręcenia,

- zwichnięcia.

- ból krzyża, bóle mięśni,

- zapalenie ścięgien,

- naciągnięcia mięśni.

- obrzęki

- stany zapalne

- urazy i nadwyrężenia mięśni dowolnego stopnia

Aplikator, unikalny dla obu energii, umożliwia jednoczesną lub pojedynczą aplikację obu energii na skórę pacjenta poprzez nieinwazyjny kontakt.

CRYOSOUND - Połączenie tych dwóch technik terapeutycznych eliminuje przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków w ostrych i podostrych urazach oraz ostrych i podostrych stanach zapalnych. W uszkodzeniach i stanach zapalnych torebek więzadłowych układu mięśniowo-szkieletowego zastosowanie CRYOSOUND ułatwia proces gojenia i szybszy powrót do zdrowia w celu przerwania cyklu ból-skurcz-bezczynność.

Chłodzona metalowa głowica ultradźwiękowa, umieszczona w miejscu leczonej zmiany, powoduje początkowe zwężenie naczyń skórnych, a następnie silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, podczas gdy w głębi następuje zmniejszenie krążenia (proces hemostazy). Spadek temperatury w głębokiej tkance powoduje również wzrost gęstości tkanki, wraz ze wzrostem mechanicznego efektu ultradźwięków i całkowitym zniesieniem efektu termicznego.

Szczególnie wskazany w rehabilitacji sportowej, gdzie szybki powrót do zdrowia kontuzjowanego sportowca jest możliwy dzięki zastosowaniu CRYOSOUND, który umożliwia leczenie zarówno niedawnych urazów, jak i ostrych i podostrych stanów zapalnych.

ULTRADŹWIĘKI - Efekt terapeutyczny ultradźwięków w dziedzinie fizjoterapii opiera się na interakcji zachodzącej między ultradźwiękami (drgania mechaniczne wytwarzane przez fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1 000 000/3 000 000 cykli na sekundę - 1/3 MHz) a różnymi tkankami, przez które przechodzą, generując różne rodzaje efektów: termiczne, mechaniczne, kawitacyjne, biologiczne i fonoforezę.

SZOK TERMICZNY (CRYO lub THERMO) - Efekt terapeutyczny wywoływany na ludzkim ciele przez krioterapię polega na usunięciu ciepła z danego segmentu ciała za pomocą aplikatora utrzymywanego w stałej temperaturze. Terapia ciepłem (lub termoterapia) jest metodą terapeutyczną stosowaną od czasów starożytnych jako środek poprawiający przepływ krwi, a w konsekwencji dostarczanie tlenu do pasm mięśniowych i zmniejszający sztywność stawów. Terapia szokiem termicznym wykonywana przez to urządzenie wykorzystuje temperatury od -4°C do +45°C. •

Urządzenie CRYOSOUND wywiera trzy rodzaje efektów: efekt mechaniczny, efekt termiczny i efekt chemiczny, sprzyjając wymianie w tkankach.

Działania terapeutyczne wynikają z połączenia tych trzech efektów:

- przeciwbólowe,

- przeciwzapalne,

- fibrolityczne,

- rozkurczające mięśnie,

- stymulujące krążenie metaboliczne.

Jego przydatność jest widoczna w stanach zapalnych tkanek miękkich, ścięgien, mięśni, jako środek odkażający mięśnie i przyspieszający procesy naprawy tkanek.

Parametry techniczne:

Tryb emisji: ciągły i pulsacyjny

Moc emisji: 1 i 3W/ cm2

Wielkość głowicy : 5 cm2

Częstotliwość robocza ultradźwięków : 1Mhz / 3Mhz

 Temperatura: od -4° do +45°

Ekran dotykowy: 7 cali

 Klasa medyczna: II b (93/42 EWG)

Klasa bezpieczeństwa: I BF (CEI EN60601-1)

20 Przedmioty

Produkty powiązane