Urządzenie do kriokompresji - system chłodzący

Kriokompresja jest Urządzeniem łączącym zimno lecznictwo i kompresję w zintegrowanym systemem. Składa się z przenośnej jednostki sterującej oraz serii ergonomicznych mankietów. 

7 190,00 zł
7 990,00 zł

6657.41 netto

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 7 990,00 zł

W zestawie 3 mankiety: na kostkę, na kolano, uniwersalny(na klatkę piersiową)

Kriokompresja jest Urządzeniem łączącym zimnolecznictwo i kompresję w zintegrowanym systemem. Składa się z przenośnej jednostki sterującej oraz serii ergonomicznych mankietów. System do kriokompresji znajduje zastosowanie w zimnolecznictwie (terapii zimnem), wykazując dodatkowe działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe części ciała poddawanej terapii, przyśpiesza czas rekonwalescencji.

Dzięki kriokompresji możliwe jest szybszy powrót do zdrowia po urazie lub operacji, skrócenie czasu rehabilitacji i odnowy biologicznej.

Kriokompresja ma trzy tryby pracy do sterowania cyrkulacją wody, osiągając cel zimnej kompresji, ciągłej i przerywanej kompresji na uszkodzonych częściach ciała. Jest to idealne urządzenie do terapii zimnem do rekonwalescencji pooperacyjnej i urazów sportowych.

Lepsze gojenie, szybsza regeneracja.

Dzięki łatwości użytkowania oraz dużym zaletom terapeutycznym, pozwalającym na natychmiastowe zaopatrywanie urazów, kriokompresję wybrały zarówno profesjonalne gabinety, jak i personel medyczny licznych klubów sportowych oraz wyczynowi sportowcy. Plecak i akumulator ułatwiają transport, umożliwiając wykonanie zabiegu terapeutycznego w każdym środowisku: od gabinetu po boisko sportowe, od pokoju hotelowego po autokar podczas podróży.

System ergonomicznych mankietów Kriokompresji wyposażony jest w szeroką gamę anatomicznych mankietów, zaprojektowanych w sposób ergonomiczny dla określonych partii ciała. Specjalna struktura plastra miodu gwarantuje lepszą przyczepność i sprzyja szybkiemu i głębokiemu obniżeniu temperatury leczonego obszaru. BMankiety wykonane z materiału „Medical grade” zapewniają higienę niezbędną do ochrony zdrowia pacjenta. Aparaty wyposażone są w systemy łączników, które umożliwiają proste połączenie z jednostką centralną, co pozwala pacjentowi na swobodne poruszanie się, a terapeucie na jednoczesne leczenie różnych części ciała.

Dzięki połączonym zastosowaniu krioterapii i kompresji powodowane są  efekty mechaniczne, termiczne i biologiczne.

Kriokompresja powoduje zmniejszenie przepływu krwi w naczyniach włosowatych i zmniejszenie przepływu krwi w leczonych miejscach, moduluje stan zapalny i wrażliwość zakończeń nerwowych, łagodząc ból. Szybkie użycie kriokompresji zmniejsza obrzęk uszkodzonego obszaru w ciągu 4-6 godzin, przyspieszając czas rekonwalescencji. Kriokompresja ma doskonałe działanie terapeutyczne i rehabilitacyjne na uszkodzone tkanki i ogólnie na procesy naprawcze urazów mięśniowo-szkieletowych, ułatwiając proces gojenia.

Zimna kompresja jest powszechną kliniczną metodą terapeutyczną, naukowa miejscowa zimna kompresja na traumatycznych tkankach może sprawić, że naczynia włosowate skurczą się, skutecznie unikając obrzęku, zmniejszając krwiak i ból, obniżając temperaturę lokalnych tkanek, paraliżując lokalne zakończenia nerwowe i łagodząc ból. Systemy termoterapii z cyrkulacją płynów (SRN01 -ll) zostały zaprojektowane zgodnie z ludzką anatomią poprzez połączenie zimnej kompresji z wbudowanym systemem.

Zalety aparatu:

- szybsza redukcja obrzęków;

- dłuższe działanie przeciwbólowe;

- lepsza perfuzja tkanek;

- szybsze gojenie się tkanek

Cechy produktu:

• Opaska kompresyjna na zimno z taśmą adhezyjną została zaprojektowana zgodnie z ludzką anatomią, jest bardzo wygodna w zdejmowaniu i mocowaniu, co gwarantuje, że opaska kompresyjna może ściśle przylegać do uszkodzonych części i zapewniać określony nacisk, poprawiając w ten sposób efekt zimnego okładu, unikając obrzęku i łagodząc ból.

• Konstrukcja szybkozłączek, łatwa w użyciu, brak wycieków podczas podłączania lub odłączania, które mogą sprawić, że opaska kompresyjna na zimno rozłączy się od maszyny głównej. Pacjenci mogą swobodnie poruszać się podczas terapii, zmniejszając w ten sposób obciążenie pracą pielęgniarską.

• Konstrukcja izolacji dla wody lodowej w zbiorniku, szybkie chłodzenie i izolacja termiczna przez długi czas gwarantują wydajność zimnej wody.

• System kompresji zapewnia automatyczną ciągłą i przerywaną kompresję, pomagając w ten sposób złagodzić obrzęk i poprawić aktywność stawów.

• System sterowania wykorzystuje kolorowy ekran TFT o przekątnej 3,5 cala i dotykowe klawisze, a jego panel jest przejrzysty i wodoodporny.

Trzy tryby pracy: MODE1, MODE2, CON.

MODE1 — W ustawionym czasie, uruchomić na 1 min. i zatrzymać na 10 sek., a następnie powtórzyć cykl;

MODE2 — W ustawionym czasie, uruchomić na 30 sek. i zatrzymać na 10 sek., a następnie powtórzyć cykl.;

CON — Praca ciągła w ustawionym czasie.

Parametry techniczne:

Czas zabiegu: 5min-120min (pętla przyrostowa jest ustawiona z 5 min. jako jednostką).

Zakres temperatury wyświetlany na wyświetlaczu urządzenia: 0-30 C;

Dokładność: ±1 C;

Stopień dokładności: ±2C.

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 370 x 300 x 360 (mm)

Masa własna urządzenia: 4,15Kg (Nie zawiera zasilacza, rurki łączącej, zimnej opaski kompresyjnej).

Opaska kompresyjna na zimno może wytrzymać ciśnienie wewnątrz: 10000 godzin.

Napięcie: DC12V 1A

Środowisko pracy: temperatura 10-30 C; wilgotność względna (RH), nie więcej niż 80%

ciśnienie atmosferyczne: 70KPa-106KPa.

Warunki przenoszenia: temperatura 1-55 C wilgotność względna (RH), nie więcej niż 90%; ciśnienie atmosferyczne: 70KPa-106KPa.

Rozpocznij od 0:14

20 Przedmioty

Produkty powiązane