Łóżko rehabilitacyjne elektryczne – CLUB VARIO

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne – CLUB VARIO jest podstawowym łóżkiem do opieki domowej sterowane pilotem. VERMEIREN będąc świadomym i odpowiedzialnym producentem wsłuchał się w sugestie i opinie zarówno użytkowników jak również pracowników wypożyczalni oraz sklepów medycznych i dopasował ten model do ich wymagań.

3 835,00 zł

3550.93 netto

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne – CLUB VARIO

CLUB VARIO jest podstawowym łóżkiem do opieki domowej sterowane pilotem. VERMEIREN będąc świadomym i odpowiedzialnym producentem wsłuchał się w sugestie i opinie zarówno użytkowników jak również pracowników wypożyczalni oraz sklepów medycznych i dopasował ten model do ich wymagań. Wysoki standard jakościowy i funkcjonalny sprawia, że CLUB VARIO jest doskonałym łóżkiem wspierającym proces pielęgnacji i rehabilitacji oraz podnosi jakość życia osób leżących.

Oprócz możliwości płynnej regulacji poszczególnych segmentów leża oraz wysokości łóżko posiada funkcję zawieszenia leża w dwóch pozycjach wyjściowych:

Poziom 1 – 33,5 do 74,5 cm – idealny dla osób niższego wzrostu

Poziom 2 – 40 – 81 cm – dla osób wyższych

Taki zakres wysokości umożliwia dostosowanie łóżka do różnych potrzeb i czynności wykonywanych przy pacjencie. Dzięki temu personel medyczny może skutecznie i wygodnie opiekować się pacjentem oraz wykonywać różnorodne czynności pielęgnacyjne. Regulacja wysokości jest szczególnie istotna w przypadku pacjentów z ograniczoną mobilnością. Wysokie położenie łóżka ułatwia obsługę pacjenta przez personel medyczny, a jednocześnie zapewnia wygodne warunki dla pacjenta podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Z kolei niższa wysokość łóżka jest bezpieczniejsza dla pacjenta, szczególnie dla tych, którzy są bardziej narażeni na upadki. 

Dzielone barierki boczne

Kiedy wybieramy łóżko rehabilitacyjne, warto poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z opcjami dotyczącymi barier bocznych. Właściwy wybór może zapewnić pacjentowi i opiekunowi nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo podczas korzystania z łóżka. Dostępne są różne warianty barierek, w tym drewniane i metalowe, każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, aby wybrać opcję odpowiednią dla konkretnego pacjenta.

Opcjonalne barierki dzielone to kolejna ciekawa opcja, która może poprawić komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Dzięki temu rozwiązaniu, łatwiej dostępne są wybrane sekcje i części łóżka, co ułatwia codzienne korzystanie.

*Termin realizacji z dzielonymi barierkami może ulec wydłużeniu do 21 dni roboczych

Wysięgnik – czyli wsparcie na wyciągnięcie ręki

Idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy potrzebują wsparcia podczas wstawania z łóżka jest wysięgnik z regulowanym uchwytem. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjenci mogą bezpiecznie i łatwo wstać z pozycji siedzącej, minimalizując ryzyko urazów i upadków. Wysięgnik został starannie zaprojektowany, aby spełnić indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Regulacja długości uchwytu pozwala na dopasowanie go do wysokości łóżka oraz wzrostu użytkownika, co zwiększa komfort i wygodę użytkowania.

Uchwyt wysięgnika został również odpowiednio profilowany i wyposażony w dodatkowe żłobienia, zapewniając pewny i stabilny chwyt. Dzięki temu pacjenci mogą się na nim oprzeć, aby lepiej utrzymać równowagę i łatwiej wstać z łóżka.

Rastomat

Rastomat to niezwykle przydatny element konstrukcji leża, który może poprawić jakość życia pacjentów w łóżku. Dzięki łatwemu w obsłudze systemowi sterowania, w szybki sposób można regulować wysokość sekcji łydek, co pozwala na lepszą pozycję ciała i minimalizuje ryzyko odleżyn.

Aby podnieść sekcję łydki do góry należy pociągnąć za taśmę znajdującą się w nogach leża. Aby przywrócić leże do bazowej pozycji, należy maksymalnie pociągnąć taśmę do góry, aby zwolnić rastomat.

Przed zastosowaniem rastomatu, należy jednak zapoznać się z instrukcją obsługi i pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu taśmy, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń i zagrożeń dla pacjenta.

Zabudowa frontów łóżka

Standardowa wersja łóżka Club Vario charakteryzuje się brakiem dodatkowych frontów, co ujawnia konstrukcję oraz siłowniki. Jednakże, dla pacjentów, którzy cenią sobie bardziej domowy i estetyczny wygląd łóżka, producent oferuje opcję zabudowy szczytów. Taki zabieg wpływa na komfort i dobre samopoczucie pacjenta, co więcej ułatwia utrzymanie czystości, gdyż płaska powierzchnia frontu pozwala na szybkie przecieranie. Dodatkowym ułatwieniem jest zamiana paneli szczytowych łózka na skrzynkowe. Wystarczy zakupić część zabudowy skrzynkowej przykręcić na cztery śruby i już mamy CLUB VARIO D, model z zabudowanymi siłownikami.

FUNKCJE:

Leże cztero-segmentowe,

płynna regulacja wysokości leża na pilota,

pozycja anty-trendelenburga,

płynna regulacja kąta nachylenia wezgłowia na pilota,

płynna regulacja kąta nachylenia segmentu uda na pilota,

manualna regulacja kąta nachylenia segmentu łydki,

siłowniki LINAK,

obudowa w kolorze drzewa bukowego,

wysięgnik i barierki na wyposażeniu,

Barierki metalowe lub drewniane

leże metalowe lub drewniane,

leże można zawiesić w dwóch pozycjach: wyżej i niżej,

łóżko dostarczane na systemie transportowym.

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

Barierki boczne - drewniane lub metalowe (pełne)

Leże metalowe lub drewniane

Pilot do regulacji funkcji łóżka

Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie

Zestaw transporterów 2 szt.

Kolor elementów drewnianych Buk SE

Obniżenie leża do przedziału 33,5 - 74,5 cm

Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

Zabudowa szczytów

Barierki dzielone - drewniane lub metalowe

Regulacja sekcji łydek – ręcznie (rastomat)

Tapicerowana ochrona na barierki

Opcja przedłużenia łóżka o 20 cm

Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy

Wieszak na kroplówkę

Asortyment przyłóżkowy

Dane techniczne łóżka Club Vario:

Wymiary zewnętrzne łóżka: 101,5 x 217 cm

Wymiary leża: 90 x 200 cm

Typ leża: metalowe lub drewniane

Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 33,5 - 74,5 cm oraz 39,5 cm - 80,5 cm

Regulacja segmentu oparcia zagłówka, w zakresie: 83,6°

Regulacja segmentu oparcia uda: 34,9°

Kąt przechyłu pozycji anty-Trendelenburga: ok. 10,6°

Bezpieczne obciążenie robocze: 200 kg

Dopuszczalna waga pacjenta: 165 kg

99 Przedmioty

Produkty powiązane