Materac Easy Mat

Materac Easy Mat

Materac bazowy gąbkowy płaski w pokrowcu typu trykot wykonanego z poliestru (PES) z zamkiem błyskawicznym. 

240,00 zł

222.22 netto

Materac Easy Mat

Materac bazowy gąbkowy płaski w pokrowcu typu trykot wykonanego z poliestru (PES) z zamkiem błyskawicznym. Materac najczęściej wykorzystywany jako podkład pod materace przeciw-odleżynowe, zmiennociśnieniowe. Szybko odparowuje wilgoć, jest lekki, elastyczny, wytrzymały, a także łatwy w utrzymaniu czystości. Materiał na pokrowiec oznaczony certyfikatem OEKO-TEX. Pokrowiec wytrzymały, odporny na rozrywanie i tarcie oraz na kwasy organiczne i mineralne. Może być również w pokrowcu nieprzemakalnym paroprzepuszczalnym wykonanym z materiału SANMED C460 ze wszelkimi atestami sanitarnymi jakie są wymagane przepisami w stosowaniu w zamkniętej służbie zdrowia.

Specyfikacja

  • kolor pianki: beżowy
  • kolor pokrowca trykotowego: niebieski
  • kolor pokrowca SANMED C460: beżowy
  • gęstość pianki: 30kg/m³
  • twardość: 43
  • wymiary: 200 x 90 x 12 cm
  • pakowanie: rolowany

Co warto wiedzieć o piance?

Pianki wykorzystywane na materace charakteryzują się zawsze dwoma parametrami gęstością i twardością np. T1830, T2130, T2538, T3050,T3546. Pierwsze dwie cyfry to gęstość, kolejne dwie to twardość. Czyli np. T2538, to gęstość 25 kg/m3 (w skali od 14 do 40), twardość 38 (w skali od 20 do 60). Na trwałość pianki ma wpływ gęstość, a nie twardość. Produkowane są od 14 kg/m3 do 40 kg/m3.

  • Pianki o gęstości 14 kg/m3 -21 kg/m3, to pianki lekkie. Poleca się ich stosowanie tylko na elementy nie narażone na działanie. Nie powinno się ich stosować na materace.
  • Pianki o gęstości od 23 kg/m3 do 28 kg/m3 to średniej jakości pianki.
  • Pianki o gęstości 30 kg/m3 lub wyższej to już dobrej jakości pianki, polecane do zastosowań jako materace. 

W ocenie trwałości znaczenie mają przede wszystkim 2 czynniki: waga osoby oraz intensywność i sposób używania. I tak np. pianka o gęstości 25kg używana przez osobę ważącą ok. 70 kg tylko do spania wytrzyma ok. 5 lat, ale jeśli korzystać z niej będzie osoba ważąca np. 100 kg, do spania i bardzo częstego siadania, może się zużyć już po ok. 2 latach.

Materac Easy Mat charakteryzuje się gęstością pianki 30 kg/m3 i twardością 43. To oznacza, że jest w przedziale o najwyższej jakości. Materace dostarczane są w sposób zrolowany i nie zajmują dużo miejsca w transporcie, ani podczas ich magazynowania.

Tkanina oznaczona jest symbolem OEKO -TEX® 

Za nadawanie tekstyliom tego symbolu odpowiedzialny jest instytut OEKO-TEX®. Bada on dokładnie każdy etap produkcji materiału pod kątem występowania substancji szkodliwych dla człowieka. Badania obejmują m.in. włókna użyte do produkcji materiału. Jeśli tkanina otrzymała symbol OEKO-TEX® Standard 100, oznacza to, że jest ona w pełni bezpieczna dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Produkty oznaczone w ten sposób nie zawierają absolutnie żadnych substancji szkodliwych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rzeczy mających bezpośredni kontakt ze skórą człowieka. Obydwa pokrowce użyte do materaca EASY MAT są oznaczone tym symbolem. 100% pewności, że pokrowce są bezpieczne i wolne od substancji szkodliwych.

999 Przedmioty

Produkty powiązane