Lampa bakteriobójcza UV-C ASEPTOR Basic 255 M C

Lampa bakteriobójcza UV-C ASEPTOR Basic 255 M C

Wysyłka w: 3 do 4 dni
2 706,00 zł

2505.56 netto

Urządzenie w 100% bezpieczne dla człowieka! Lampa posiada atest PZH.

Ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w produkcji lamp bakteriobójczych i wirusobójczych UV-C oraz znajomość branży medycznej a także świadomość potrzeb użytkowników pozwoliły firmie Ultraviol stworzyć nową jakość w zakresie systemu dezynfekcji powietrza technologią UV-C. Tę jakość gwarantuje najnowsza przepływowa lampa bakteriobójcza i wirusobójcza UV-C Aseptor. 

Aseptor łączy w sobie najważniejsze cechy przepływowych lamp UV-C:

·       przepływowa lampa UVC bezpieczna dla ludzi, 

·       moc promieniowania UVC bezwzględna dla bakterii, wirusów, pleśni, drożdży oraz wszelkich innych drobnoustrojów,

·       estetyka dopasowana do gabinetów lekarskich, kosmetycznych, salonów fryzjerskich, sprawdzi się również w domu i mieszkaniu,

·       wyjątkowo cicha praca urządzenia zapewnia komfort użytkownikowi (poniżej 20 dB)  

Aseptor to bezpieczny i cichy sposób na czyste powietrze w Twoim domu

Przebieg dezynfekcji powietrza za pomocą lampy bakteriobójczej Aseptor

Aktywna dezynfekcja powietrza lampami bakteriobójczymi Aseptor UV-C oznacza faktyczne, trwałe zniszczenie łańcucha DNA i RNA bakterii przez promieniowanie UV-C, które odbywa się wewnątrz przepływowej komory bakteriobójczej lampy. Praca lampy Aseptor UV-C nie zakłóca ciszy i spokoju w pomieszczeniu, w którym lampa jest włączona

Dezynfekcja powietrza za pomocą promieni UV-C odbywa się wewnątrz Aseptora. Posiada on wysokiej jakości, cichy i wydajny wentylator odpowiedzialny za ruch powietrza, które zanim trafi do komory dezynfekcyjnej jest wstępnie oczyszczane przez filtr zatrzymujący kurz i inne zanieczyszczenia. Najwyższy poziom dezynfekcji powietrza jest osiągnięty dzięki idealnej proporcji natężenia promieniowania UV-C oraz czasu utrzymywania powietrza pod działaniem bakteriobójczym. Dawka UV-C uzyskana w komorze dezynfekcyjnej UV-C Aseptora jest zabójcza dla wszystkich wirusów, bakterii i grzybów. Ponadto wymuszony przepływ powietrza wywołuje jego łagodny obieg w pomieszczeniu, dzięki czemu Aseptor dezynfekuje całe powietrze, które się w nim znajduje.

Wizualizację tego procesu przedstawia poniższa grafika.

 

Trwała dezaktywacja mikroorganizmów - tak działa promieniowanie UV-C w lampie przepływowej ASEPTOR


UV-C trwale niszczy DNA i RNA wirusów, bakterii, pleśni, grzybów i wszelkich szkodliwych mikroorganizmów

Mikroorganizmy poddane działaniu promieniowania UV-C ulegają dezaktywacji. Efekt ten nazwano bakteriobójczym i po badaniach potwierdzono, że jest on największy przy promieniowaniu o długości fali w zakresie 250–270 nm. Mechanizm tego działania polega na oddziaływaniu na DNA jąder komórkowych mikroorganizmów w reakcji fotochemicznej, która jest wywoływana przez absorpcję fotonów przez kwasy nukleinowe komórek. Promieniowanie UV-C jest promieniowaniem krótkofalowym, stąd też jest również promieniowaniem wysokoenergetycznym. Energia fotonów pochłoniętych przez kwasy nukleinowe, powoduje przerwanie wiązań molekularnych DNA i powstanie dimerów pirymidynowych. UV-C dezaktywuje tym samym DNA i RNA mikroorganizmów.

Przepływowe lampy bakteriobójcze i wirusobójcze ASEPTOR wyposażone są w promienniki UV-C. Promieniowanie UV-C nieodwracalnie dezaktywuje wszystkie wirusy (w tym SARS-CoV-2), bakterie, grzyby, pleśnie oraz wszelkie inne drobnoustroje. W dobie pandemii COVID-19 przepływowe lampy UV-C okazały się być skutecznym i szeroko stosowanym rozwiązaniem. Lampy przepływowe ASEPTOR to również sposób na ochronę siebie i pacjentów, klientów, czy odwiedzających w okresie grypy sezonowej czy chociażby jesienią lub zimą gdy transmisja drobnoustrojów drogą powietrzną nasila się wielokrotnie. Warto wspomnieć, że mikroorganizmy nie uodparniają się na promieniowanie UV-C.

Zalety przepływowych lamp UV-C Aseptor

Przepływowe lampy bakteriobójcze i wirusobójcze ASEPTOR wyposażone są w promienniki UV-C. Promieniowanie UV-C nieodwracalnie dezaktywuje wszystkie wirusy (w tym SARS-CoV-2), bakterie, grzyby, pleśnie oraz wszelkie inne drobnoustroje. W dobie pandemii COVID-19 przepływowe lampy UV-C okazały się być skutecznym i szeroko stosowanym rozwiązaniem. Lampy przepływowe ASEPTOR to również sposób na ochronę siebie i pacjentów, klientów, czy odwiedzających w okresie grypy sezonowej czy chociażby jesienią lub zimą gdy transmisja drobnoustrojów drogą powietrzną nasila się wielokrotnie.

Warto wspomnieć, że mikroorganizmy nie uodparniają się na promieniowanie UV-C.

Ekstremalną skuteczność potwierdzają profesjonalne badania mikrobiologiczne


Utrzymanie stałego wysokiego poziomu czystości mikrobiologicznej powietrza w pomieszczeniu
Lampa przepływowa UVC Aseptor stworzona jest do pracy ciągłej. Oczywiście praca z przerwami jest skuteczna i daje efekty wirusobójcze, bakteriobójcze, jednak to właśnie praca ciągła lampy przepływowej Aseptor pozwala na utrzymanie stałego wysokiego poziomu czystości mikrobiologicznej powietrza w całym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że poszczególne mikroorganizmy cechują się określonymi czasami opierania się na działanie promieniowania UVC, jednak ostatecznie wszystkie zostają trwale zdezaktywowane przez lampę przepływową Aseptor.

Urządzenie w 100% bezpieczne dla człowieka! Lampa posiada atest PZH. Gwarancja producenta - 2 lata.

Lampa wirusobójcza i bakteriobójcza przepływowa ASB 255 M C ze sposobem montażu na statywie mobilnym to doskonałe rozwiązanie w sytuacji jeśli zamierzamy używać lampy w różnych miejscach. Zaletą jest brak konieczności wykonywania otworów w ścianie oraz wyposażenie lampy w przewód z wtyczką do kontaktu.

Aseptor Basic 255 M C posiada zaawansowany licznik czasu pracy promienników UV-C:  

·         wyświetlanie czasu pracy z dokładnością do 1 h,

·         jasność automatyczna – przyciemnianie i rozjaśnianie wyświetlacza w zależności poziomu natężenia światła w pomieszczeniu,

·         alarm po upływie 9000 h oznaczający konieczność wymiany promienników (sygnalizacja dźwiękowa + sygnalizacja miganiem wyświetlacza),

·         cichy alarm (sygnalizacja miganiem wyświetlacza) na 200 h przed koniecznością wymiany promienników – dla funkcji przepływowej,

·         czujnik awarii promienników (sygnalizacja dźwiękowa + komunikat bulb / Err na wyświetlaczu).

Urządzenie gwarantuje stały i wysoki stopień dezynfekcji powietrza z wirusów, bakterii, pleśni, grzybów i wszelkich innych mikroorganizmów. Aseptor Basic 255 przeznaczony jest do stosowania na blokach operacyjnych i salach chorych, w laboratoriach, izbach przyjęć, poczekalniach, korytarzach oraz wszelkich skupiskach ludzi. Sprawdzi się również w przedszkolach, żłobkach, szkołach i urzędach. Swoją estetyką pasuje również do gabinetów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, SPA oraz hoteli i restauracji. Wysoką skuteczność drobnoustrojobójczą Aseptora potwierdzają niezależne badania wykonane w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny potwierdzają skuteczność promieniowania UV-C i rekomendują taką metodę jako sposób na walkę z pandemią COVID-19.

DANE TECHNICZNE:

·         Napięcie zasilania: 230V, 50Hz (przewód z wtyczką do kontaktu)

·         Moc pobierana z sieci: 120 W

·         Typ promiennika UV-C: 2 x PL-L TUV55W lub HNS-L 55W

·         Trwałość promienników (h): 9 000h

·         Wydajność wentylatora: 130 m3/h

·         Przepływ powietrza: 60 m3/h

·         Dezynfekowana kubatura: 150 m3

·         Powierzchnia (zasięg) działania lampy: 60 m2

·         Głośność wentylatora: < 30 dB

·         Klasa zabezpieczenia przeciwporażeniowego: I

·         Typ obudowy: IP 20

·         Klasa dla środowiska medycznego B - home

·         Grupa wg PN-EN 55011 Clause 5: 1

·         Zgodność z PN-EN 60601-1: TAK

·         Wymiary kopuły: 1035 x 250 x 155 mm

·         Gabaryty – wersja mobilna M: 600 x 1250 x 600 mm

·         Waga kopuły: 10,9 kg

·         Waga – wersja mobilna M: 14,5 kg

·         Zaawansowany licznik czasu pracy: TAK

 

999 Przedmioty