Diamagnetyczna Skupiona Fala Udrzeniowa CTU S Wave

Fala uderzeniowa skupiona z generatorem diamagnetycznym CTU S Wave

CTU S Wave to innowacja w obszarze generatorów fali uderzeniowej, która łączy w sobie bezpieczeństwo i skuteczność terapeutyczną z aktywnym połączeniem pomiędzy generatorem a leczoną tkanką.

help_outlineZapytaj o cenę produktu
Diamagnetyczna Skupiona Fala Udrzeniowa  CTU S Wave

Diamagnetyczna Skupiona Fala Udrzeniowa CTU S Wave

 

Fala uderzeniowa skupiona z generatorem diamagnetycznym CTU S Wave

CTU S Wave to innowacja w obszarze generatorów fali uderzeniowej, która łączy w sobie bezpieczeństwo i skuteczność terapeutyczną z aktywnym połączeniem pomiędzy generatorem a leczoną tkanką.

Technologia diamagnetyczna

Pole ciśnienia akustycznego generowane przez fale uderzeniowe jest polem rozbieżnym, które z natury ma tendencję do wytwarzania określonych gradientów przestrzennych. W CTU S Wave operator, za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu oprogramowania, może zmieniać czasowy i przestrzenny gradient emitowanej fali uderzeniowej, w zależności od charakterystyki impedancji, elastyczności i absorpcji różnych uszkodzonych tkanek biologicznych.

Innowacja technologiczna CTU S Wave to bardziej efektowne podejście do leczonej patologii. Ponadto CTU S Wave łączy efekty indukowanego składnika energetycznego pola ciśnieniowego związanego z falą uderzeniową z efektami odpychania diamagnetycznego, łącząc działanie biostymulujące z efektem drenażu, umożliwiając skrócenie czasu leczenia poprzez optymalizację czasu gojenia. Generator fali uderzeniowej CTU S Wave jest opatentowanym urządzeniem i jest jedynym, które może zaoferować możliwość kontekstualnej modulacji następujących wartości:

gradient przestrzenny/czasowy fali

moc (czyli gradient ciśnienia)

kształt fali (zdefiniowana „obwiednia generowanej fali”)

ogólna energia, która wpłynie na pożądany efekt na tkance

trójwymiarowe holograficzne skupienie na leczonej tkance.

Generator elektromagnetyczny

CTU S Wave posiada generator elektromagnetyczny, który powoduje znaczną ewolucję procesu transdukcji. Po wytworzeniu fali uderzeniowej energia magnetyczna jest przekształcana w energię mechaniczną i przekazywana do tkanek za pośrednictwem specjalnych soczewek skupiających zachowujących się jak soczewki Fresnela. Soczewki Fresnela są wygodne, ponieważ mają płaską powierzchnię styku o bardzo zmniejszonej objętości, co ułatwia ich pozycjonowanie i aplikację. Soczewki można podzielić na serię pierścieniowych koncentrycznych sekcji, aby uzyskać różne długości ogniskowe, ale także różne geometrie ogniskowe, ponownie dostosowując falę ciśnienia do obszaru anatomicznego i patologii.

Płaska soczewka zmniejsza bolesny komponent generowany przez kontakt, a mianowicie poprzez pobudzenie bardziej powierzchownych receptorów nerwu bólowego. Pozostała energia magnetyczna, zakończona efektem transdukcji do tkanek, jest wykorzystywana do uzyskania efektu przeciwbólowego i przeciwzapalnego, zwiększając skuteczność leczenia w stosunku do fal uderzeniowych.

 

Dzięki wykorzystaniu wyjątkowego efektu diamagnetycznego CTU S Wave, oddziaływanie pola magnetycznego na tkanki może być zintensyfikowane i wydłużone w czasie, w tym podczas terapii, i można uzyskać dalsze efekty, inne niż te zwykle wytwarzane przez tradycyjne fale uderzeniowe:

efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny,

przyspieszenie procesu naprawy tkanek miękkich (owrzodzenia, trudno gojące się rany, oparzenia),

drenaż przez DZIAŁANIE DIAMAGNETYCZNE tkanek obrzękowych i nagromadzeń toksyn powstałych podczas rozpadu oraz przez stan zapalny leczonej tkanki,

całkowity brak bólu podczas aplikacji dzięki efektowi hiperpolaryzacji ścian komórkowych.

Kontrolowanie kształtu fali

Pole ciśnienia akustycznego fal uderzeniowych jest polem rozbieżnym, które z natury ma tendencję do wytwarzania określonych gradientów przestrzennych. W generatorach fal uderzeniowych bez technologii diamagnetycznej gradienty przestrzenne nie mogą być regulowane i modulowane, dlatego generowany jest tylko jeden i niezmienny kształt fali.

Z kolei generator z technologią diamagnetyczną umożliwia ingerencję w generowane gradienty przestrzenne, wpływając pozytywnie na patologię w odniesieniu do głębokości, obszaru anatomicznego i rodzaju tkanki.

Całkowity brak bólu

Opatentowana właściwość „diamagnetycznego” generatora CTU S Wave, polegająca na ingerencji w gradienty czasoprzestrzenne impulsów, pozwala także na skuteczną kontrolę składowej bólowej, która jest całkowicie nieobecna w trakcie terapii.

Ogniskowanie przestrzenne

CTU S Wave jest wyposażony w zestaw specjalnych soczewek, zbudowanych zgodnie z zasadami soczewek Fresnela, z których każda charakteryzuje geometrię ogniskowania impulsu do tkanek podczas emisji energii. Zgodnie z tą zasadą metoda leczenia może być zarówno zogniskowana, jak i radialna, spełniając różne potrzeby terapeutyczne.

Podejście tymczasowe (spowodowane efektem wybranego trybu pracy i dopasowanego frontu fali)

Tymczasowa modulacja impulsów energii umożliwia zmianę ilości energii, która będzie emitowana w jednostce czasu w różnych tkankach, aby uniknąć przeciążeń i nagłych uszkodzeń tkanek niepoddawanych leczeniu. 

Tryb pracy

CTU S Wave jest jedynym urządzeniem umożliwiającym przeprowadzanie zabiegów falą uderzeniową poprzez wybór określonych mechanizmów działania i trybów pracy w celu stabilnego dostosowania do właściwości dźwiękowych tkanek i anatomicznej fazy patologicznej.

W szczególności za pomocą CTU S Wave można zmienić:

ogólną emitowaną energię, a mianowicie przedział czasu, w którym wyrażana jest wybrana moc. Zależy to od efektu, jaki chcę uzyskać na tkankach (oddzielenie zwapniałych i/lub zwłókniałych elementów, stymulacja, drenaż), od interakcji na tkankach miękkich/twardych oraz od ostrej/przewlekłej fazy patologii;

czoło fali, reprezentuje obwiednię generowanej fali, a tym samym gradient pola. Im szersze jest czoło fali, tym szybszy będzie impuls, a zatem tym sztywniejsza będzie interwencja w tkankach. Czoło fali połączone z wyborem trybu pracy umożliwia specyficzne dostosowanie do tkanek poprzez zwiększenie skuteczności terapeutycznej i zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie bolesnego komponentu.

Im większa jest wybrana moc, tym większe jest ciśnienie wywierane na tkanki.

Dobór parametrów leczenia uwzględnia:

bolesną fazę patologii,

obecność ostrego lub przewlekłego urazu,

interakcję z oporną lub miękką tkanką.

Efekt diamagnetyczny

W przypadku CTU S Wave, po wytworzeniu fali uderzeniowej, jest ona przekształcana z energii magnetycznej w energię mechaniczną za pomocą specjalnych soczewek skupiających w tkankach. Pozostała energia magnetyczna, po zakończeniu efektu transdukcji do tkanek, jest wykorzystywana do uzyskania efektu przeciwbólowego i przeciwzapalnego, zwiększając skuteczność leczenia falą uderzeniową.

Technologia diamagnetyczna CTU S Wave pozwala na znaczne rozszerzenie zastosowań fali uderzeniowej zarówno w przypadku ostrych, jak i przewlekłych patologii, oferując w ten sposób możliwość wykonania pełnej interwencji, jednocześnie znacznie skracając czas terapii i przyspieszając wchłanianie tkanek w celu szybszego wyleczenia następujących schorzeń:

ostre tendinopatie

zwapnienia i inne tendinopatie

zespoły bólowe mięśni

zapalenie nadkłykcia kości ramiennej, promieniowej/łokciowej

artroza (w początkowych fazach)

entezopatia

zapalenie kaletki maziowej

zespół cieśni nadgarstka

zespół rzepki

zapadnięte łuki z ostrogami lub bez

zapalenie ścięgna Achillesa

punkty spustowe

zapalenie okostnej kości piszczelowej

opóźnienia w leczeniu złamań kości

wrzody skórne i trudno gojące się rany

PARAMETRY TECHNICZNE

zasilanie ogólne:230 VAC 50-60 Hz

pobór mocy 0,37A - 85VA

pobór prądu: 130 VA (75 W)

zmagazynowana energia: 70J

zabezpieczenie 1: wyłącznik magnetotermiczny

zabezpieczenie 2: bezpiecznik wewnętrzny

czas między impulsami: minimum 10 s

waga: 25 kg (30 kg z akcesoriami) c.a.

wymiary: 48x45x121 cm

robocze ciśnienie atmosferyczne od 700 do 1000 hPa

temperatura pracy od 10 °C do 30 °C

wilgotność robocza środowiska: 30% - 75% bez kondensacji

maksymalna energia rękojeści:36,5J

rodzaj emisji: impulsowa

generator pola magnetycznego: cewka elektromagnetyczna

sprzęt klasy medycznej: II A