-
Fizykoterapia
-
Elektroterapia
-
Ultradźwięki
- KRIO-ULTRADŹWIĘKI
-
Laseroterapia
-
Magnetoterapia
-
Diatermia
-
-
Kinezyterapia
-
Hydroterapia
-
-
-
Sprzęt medyczny
-
Kardiologia
-
Ginekologia
-
Meble medyczne
-
-
- Terapia Diamagnetyczna
Pompa diamagnetyczna CTU MEGA 20
Pompa diamagnetyczna CTU MEGA 20 - nowa technologia na całe życie
Pompa diamagnetyczna reprezentuje główną ewolucję instrumentalną w dziedzinie nieinwazyjnej medycyny rehabilitacyjnej.
Pompa diamagnetyczna CTU MEGA 20 – nowa technologia na całe życie
Pompa diamagnetyczna reprezentuje główną ewolucję instrumentalną w dziedzinie nieinwazyjnej medycyny rehabilitacyjnej. Służy do wykonywania zabiegów TERAPII DIAMAGNETYCZNEJ, wykorzystując selektywne oddziaływanie na różne tkanki biologiczne superimpulsowych pól magnetycznych o dużym natężeniu (2 Tesle) i pól magnetycznych o niskiej częstotliwości (7 Hz) generowanych przez Pompę Diamagnetyczną.
Diamagnetyzm to rodzaj magnetyzmu, w którym materiały przeciwstawiają się kierunkowi swoich składników molekularnych względem przyłożonego pola magnetycznego, otrzymując siłę odpychającą. Diamagnetyzm jest właściwością, ze względu na naturę płynów ustrojowych, struktur i podstruktur komórkowych oraz wielu cząsteczek farmakologicznych. Właściwość ta pozwala na bardzo szybkie, skuteczne i selektywne efekty biologiczne, czyli bezinwazyjne i bezbolesne zastosowanie.
Każda patologia ewoluuje w specyficzny sposób i wymaga dostosowania terapii, aby ta przyniosła natychmiastową i trwałą skuteczność.
Terapia Diamagnetyczna pozwala na dostosowanie procesu jej mechanizmów działania do anatomicznej i patologicznej fazy uszkodzenia komórek. Ponadto umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym reakcji tkanek na procesy stymulacji.
Terapia diamagnetyczna MDA (Molecular Diamagnetic Acceleration) to:
• nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna terapia
• terapia, którą można dostosować do rosnącej złożoności patologii
• technika interwencyjna stosowana tuż po urazie lub w fazie przed i/lub pooperacyjnej
• technika pozwalająca na interwencję na uszkodzoną skórę (odleżyny, stopę cukrzycową, rany pooperacyjne) bez konieczności bezpośredniego kontaktu ze skórą
• technika pozwalająca na interwencję w przypadku długotrwałego unieruchomienia (bezpośrednio na bandaże, aparaty ortodontyczne, opatrunek gipsowy) bez konieczności bezpośredniego kontaktu ze skórą.
MECHANIZMY DZIAŁANIA GENEROWANE DLA TERAPII DIAMAGNETYCZNEJ TO:
Ruch cieczy
Woda i wiele związków organicznych ma właściwości diamagnetyczne. Terapia Diamagnetyczna poprzez interakcję z płynami wewnątrz – i zewnątrzkomórkowymi pozwala na stymulację i normalizację podstawowych funkcji wody w organizmie: transportu składników odżywczych i metabolitów, ochrony homeostazy organizmu, drenażu tkanek i wewnątrzkomórkowej równowagi biochemicznej, regulacji temperatury ciała.
Endogenna biostymulacja
Terapia diamagnetyczna generuje endogenną stymulację, ponieważ prąd elektryczny generowany przez zmienne pole magnetyczne CTU Mega 20 jest wytwarzany bezpośrednio wewnątrz tkanek, które są zasilane energią poprzez intensywne ładowanie potencjału elektrycznego. Dlatego stymulację endogenną można stosować bez powodowania bólu i nadwrażliwości uszkodzonych tkanek (wrzody, owrzodzenia, rany). Ponadto stymulacja elektryczna jest izotropowa, czyli właściwości są takie same we wszystkich kierunkach, zarówno na powierzchni, jak i pod powierzchnią. Zmieniając częstotliwości i morfologię impulsu magnetycznego, terapia diamagnetyczna umożliwia selektywną interwencję w różne tkanki będące przedmiotem zainteresowania terapeutycznego.
Kontrola bólu
Pole magnetyczne ma istotne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzięki Terapii Diamagnetycznej możliwe jest uzyskanie takiego efektu, który będzie działał w sposób ukierunkowany na nerwowe receptory bólowe, dzięki zastosowaniu określonych częstotliwości stymulacji elektrycznej. Działanie kontrolujące ból ma również zastosowanie w leczeniu punktów spustowych i może być stosowane jako samodzielna terapia lub integracja o najszerszym działaniu terapeutycznym.
Diatermia
W pompie diamagnetycznej CTU Mega 20, powiązanej z polem magnetycznym, można wykorzystać także częstotliwość radiową. Szczególnie w patologiach zapalnych współczesne działanie Terapii Diamagnetycznej i Diatermii pozwala uzyskać tzw. efekt „push and pull”. W normalnych warunkach pracy przepływ płynów wywołany jedynie procesem diatermicznym ulega zakleszczeniu. Rzeczywiście po perfuzji krwi magazynowanie płynów przestaje się zwiększać z powodu równowagi ciśnień ustalonej na poziomie macierzy komórkowej i fizycznej granicy ograniczenia sektorów zewnętrznych. Aby utrzymać działanie przeciwzapalne i regenerujące tkanki, diatermia i terapia diamagnetyczna nakładają się na siebie. Siła odpychająca powstająca dzięki polu magnetycznemu wzmacnia efekt drenażu, powodując odsuwanie się płynów od tkanek objętych procesem wazodylatacji. Wprowadzając diatermię w trybie pojemnościowo-rezystancyjnym, urządzenie automatycznie uruchamia system monitorowania zmian impedancji tkanek, pozwalając na weryfikację w czasie rzeczywistym możliwych do osiągnięcia korzyści podczas terapii. Istnieje również możliwość zastosowania podwójnej neutralności, pozwalającej na zabieg na dużej powierzchni ciała, gwarantującej równowagę i równomierność energii. Pozwala to na skrócenie czasu leczenia i przyspieszenie oczekiwanych korzyści.
Terapia diamagnetyczna zaprojektowana z wykorzystaniem technologii przyszłości
Terapia diamagnetyczna jest nieinwazyjną metodą terapeutyczną opartą na mechanizmach odpychania generowanych przez siły pól magnetycznych o dużym natężeniu pola. Pod wpływem działania pola magnetycznego struktura elektronowa materiałów diamagnetycznych ulega ruchowi molekularnemu w kierunku przeciwnym do kierunku działania pola.
Pole magnetyczne o wysokiej intensywności jako innowacyjny instrument terapeutyczny
Pola magnetyczne o dużym natężeniu mogą wywołać ponowną adaptację komórkową do pozytywnej reakcji fizjologicznej w wielu patologiach wpływających na układ mięśniowo-szkieletowy i znacznie skrócić czas leczenia, poprawiając jednocześnie jakość życia pacjentów.
Podawanie leków przez system DMA eliminuje potrzebę korzystania z tradycyjnych systemów
Terapia diamagnetyczna, znana również jako DMA (diamagnetyczne przyspieszenie molekularne), oferuje oryginalny sposób leczenia farmakologicznego, który pozwala na całkowicie bezbolesne podawanie składników aktywnych bez użycia igieł i prądu elektrycznego.
Główne obszary zastosowań terapii diamagnetycznej to:
ORTOPEDIA I TRAUMATOLOGIA: uszkodzenia mięśni i ścięgien , patologie zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego, złamania i stawy rzekome, patologia naczyniowa kości
REUMATOLOGIA: w chorobach zapalnych i reumatycznych
MEDYCYNA SPORTOWA: naciągnięcia pachwin, zapalenie kości łonowej, zapalenie ścięgien, przykurcze i naderwania mięśni, skręcenia i kontuzje
FLEBOLGIA I ANGIOLOGIA: obrzęki limfatyczne, zapalne i pourazowe
FIZJOTERAPIA: jako uzupełnienie terapii rehabilitacyjnej i profilaktyki patologii układu mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń neurologicznych.
TERAPIA BÓLU
NEUROLOGIA: neuropatia obwodowa
PARAMETRY TECHNICZNE:
• zasilanie: 50-60 Hz 230 V
• pobór mocy: 2200 VA (800 W)
• współczynnik konwersji: 0,36
• częstotliwość pracy: 1 Hz – 7 Hz
• rodzaj emisji: impulsowy
• ciśnienie powietrza: od 700 do 1000 HPA
• układ chłodzenia: ciecz
• wymiary: 84 x 80 x 163 cm
• waga: ok. 100 kg
• generator pola: cewka elektromagnetyczna