HELIC ABT READER – TESTY ODDECHOWE NA HELICOBACTER PYLORI
HELIC ABT READER – TESTY ODDECHOWE NA HELICOBACTER PYLORI

HELIC ABT READER – TESTY ODDECHOWE NA HELICOBACTER PYLORI

HELIC® ABT Reader służy do diagnozowania infekcji Helicobacter pylori, która powoduje bóle brzucha, nieżyt żołądka oraz wrzody żołądka (dwunastnicy).


34 990,00 zł

32398.15 netto

Aparat HELICO ABT do pomiaru amoniaku w jamie ustnej, służy do diagnozowania infekcji Helicobacter pylori, która powoduje bóle brzucha, nieżyt żołądka oraz wrzody żołądka (dwunastnicy). Test HELIC ABT jest bezinwazyjny i bezpieczny. Można go wykonywać również u dzieci od 4 roku życia oraz kobiet w ciąży. Urządzenie pozwala na wykonanie badania i uzyskanie wyników w zaledwie 15 minut.

  • Bardzo szybki zwrot z inwestycji (tylko 150 badań)
  • Bezbolesne i bezinwazyjne badania
  • Wiarygodne i natychmiastowe wyniki (15 minut)
  • Graficzne wyniki testu
  • Łatwa obsługa
  • Automatyczne, cyfrowe odczyty
  • Kompaktowe urządzenie nie wymagające kalibracji i obsługi serwisowej

Zasada działania

Podczas badania pacjentowi podaje się naturalny, stabilny izotop węgla 12C oraz pobiera się dwie próbki. W przypadku obecności bakterii Helicobacter pylori, po podaniu mocznika, jego część będzie szybko hydrolizowana w żołądku. Amoniak wytworzony podczas tej reakcji, będzie wydalany z żołądka przez przełyk do jamy ustnej, a wskaźnik w tubie testowej zmieni kolor z żółtego na niebieski. Urządzenie odczyta i porówna zmiany, a specjalne oprogramowanie przedstawi wynik oraz interpretację. 

Bezpieczeństwo

Do badań z wykorzystaniem urządzenia HELIC® ABT Reader, jako obciążenie stosuje się naturalny, stabilny izotop węgla co zapewnia możliwość przeprowadzenia bezpiecznych badań również u dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży. Wynik nie jest zależny od pojemności płuc co ma bardzo duże znaczenie u osób starszych oraz osób aktywnych fizycznie.

O produkcie

HELIC® ABT Reader nie wymaga okresowej konserwacji, ponieważ nie ma wbudowanego elementu wrażliwego. Elementy wrażliwe, znajdują się w zestawach jednorazowych do wykonywania testów. HELIC® ABT Reader dzięki zaawansowanym badaniom klinicznym zapewnia wysoką czułość (95%) oraz swoistość (97%) wykonywanych pomiarów. Dzięki specjalnie zaprojektowanym zestawom materiałów zużywalnych, proces badania jest bardzo wygodny dla pacjenta. Specjalnie zaprojektowany ustnik, zapobiega zalaniu wskaźnika w tubie testowej śliną. Kody QR, wydrukowane na kartach dołączonych do zestawów testowych zawierają parametry i kryteria diagnostyczne dla każdej serii tub testowych oraz zawartych w nich wskaźników. Poprzez wprowadzenie do urządzenia kodu QR, ładujemy właściwe informacje korekty pomiaru, dzięki czemu, uzyskujemy wiarygodny wynik i interpretację badania. Specjalne oprogramowanie kontroluje działanie systemu i przeprowadza użytkownika krok po kroku przez procedurę egzaminacyjną. Umożliwia ono również, tworzenie i zarządzanie bazą danych oraz drukowanie raportów.

999 Przedmioty

Produkty powiązane