Waga krzesełkowa WPT/K 250C
Waga krzesełkowa WPT/K 250C

Waga krzesełkowa C315.K.250.C

Waga krzesełkowa C315.K. 250.C jest precyzyjną, elektroniczną wagą klasy III, przeznaczoną do ważenia pacjentów w pozycji siedzącej. Wyposażona jest w kółka jezdne, umożliwiające szybkie i proste przemieszczanie jej do miejsca pracy.

Wysyłka w: 7 dni
6 273,00 zł

5100.00 netto

Cena zawiera legalizację.

Waga krzesełkowa C315.K. 250.C jest precyzyjną, elektroniczną wagą klasy III, przeznaczoną do ważenia pacjentów w pozycji siedzącej. Wyposażona jest w kółka jezdne, umożliwiające szybkie i proste przemieszczanie jej do miejsca pracy.

Waga wyposażona jest w miernik wagowy PUE C315 z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Zasilanie sieciowe i akumulatorowe umożliwia ważenie niezależnie od warunków zasilania.
Podstawowe funkcje wagi krzesełkowej:

·                     tarowanie w całym zakresie pomiarowym,

·                     wyłącznik czasowy,

·                     zmienne tłumienie wyniku ważenia

Wbudowana pamięć ALIBI gwarantuje bezpieczeństwo i automatyczną rejestrację kopii pomiarów oraz możliwość przeglądania danych, ich kopiowania i archiwizacji.

Funkcje:                                         

KONTROLA PLUS/MINUS - Kontrola masy próbki w zadanych progach - dolnego <LO> oraz górnego <HI>. Przyjmuje się, że masa jest poprawna, gdy zawiera się pomiędzy wartościami progowymi. Program wagi umożliwia graficzną wizualizację wyniku ważenia w postaci tzw. bargrafu.

ODCHYŁKI PROCENTOWE - Funkcja odchyłek procentowych służy do porównywania ważonych obiektów z masą wzorca. Masa wzorca można być wartością numeryczną (np. z bazy danych), może być również wyznaczona poprzez ważenie. Każdy ważony element jest porównywany z masą wzorca, która przyjęta jest jako masa idealna czyli 100%. Dla elementów o masie mniejszej niż masa wzorca uzyskujemy wyniki poniżej 100%, dla elementów cięższych wyniki przekraczają 100% nawet znacznie.

SUMOWANIE WAŻEŃ - Funkcja realizuje proces dodawania kolejnych mas do wcześniej już zważonych. Poprzez to można określić skład masowy mieszaniny, która może się składać z dowolnej ilości składników o różnych konsystencjach. Ograniczeniem dla takiego procesu jest wartość obciążenia maksymalnego wagi.

LICZENIE SZTUK - Funkcja wykorzystująca pomiar masy do określania liczności ważonych elementów. Wymaga informacji o masie pojedynczego detalu. Masa detalu może być wyznaczona poprzez ważenie w czasie on-line lub pobrana z bazy danych. Zliczanie elementów odbywa się według algorytmu: masa wszystkich detali / masę pojedynczego detalu = ilość. Działanie tej funkcji jest czasami wspierane mechanizmem AKD (Automatyczna Korekta Dokładności). Dzięki temu masa jednostkowa detalu jest aktualizowana podczas zliczania.W pewnym stopniu AKD eliminuje błąd jaki może wynikać z różnych mas jaki posiadają pozornie wyglądające tak samo elementy. W rozwiązaniach przemysłowych liczenie detali może być łączone z funkcją doważania lub dozowania.Celem takiego rozwiązania jest wizualizacja (najczęściej świetlna) takiej ilości detali, która ma być osiągnięta. Zastosowanie mają również układy wagowe wykorzystujące kilka platform o różnych obciążeniach Max i różnych dokładnościach.

WEWNĘTRZNY AKUMULATOR- Akumulator wewnętrzny typu SLA (ang. Sealed lead acid type) 6 V pozwala na pracę urządzenia bez podłączenia do zasilania (czas pracy do 9 godzin). Urządzenie wyposażone w akumulator i podłączone do zasilania sieciowego automatycznie kontroluje stan i ładuje akumulator o czym informuje piktogram znajdujący się w górnej części wyświetlacza.

ZATRZASK MAKSYMALNEGO WSKAZANIA -Funkcja rejestrująca największe chwilowe wskazanie jakie występuje w procesie ważenia. W skali makro jest stosowana np. w wagach medycznych do ,,zamrożenia” wyniku ważenia pacjenta. W skali mikro może być stosowana w różnych procesach i aplikacjach.

PROCEDURY GLP - Funkcja diagnostyczna, dzięki której możliwe jest dokumentowanie zrealizowanych pomiarów w postaci raportu.

Pamięć „ALIBI” pozwala na zapis i przechowywanie do 100000 pomiarów dokonanych na wadze.  Zapis pomiarów następuje automatycznie, po każdorazowym kliknięciu w przycisk , bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności lub zmiany ustawień.Wraz z wynikiem zapisywane są także dodatkowe dane związane z pomiarem: data pomiaru; czas pomiaru; wynik pomiaru (masa); wartość użytej tary; wykonujący pomiar (zalogowany użytkownik); nazwa towaru, który był ważony.Zapis pomiarów następuje w tzw. pętli, czyli jeżeli zostanie zapisany pomiar nr. 100001, to automatycznie zostanie usunięty pomiar nr 1 z pamięci wagi.Pomiarów zapisanych w pamięci wagi nie można usunąć.Użytkownik ma możliwość przeglądania i wydruk danych zapisanych w pamięci ALIBI.

Wi-Fi® oferuje możliwość przesyłu danych z wag na urządzenia mobilne iOS lub Android, wykorzystując specjalne aplikacje do zarządzania danymi. Dzięki bezprzewodowej komunikacji pomiędzy terminalem a jednostką możliwe jest użycie wag w komorach laminarnych i dygestoriach.

Dane techniczne:

Obciążenie maksymalne [Max]

250 kg

Dokładność odczytu [d]

100 g

Zakres tary

-250 kg

Wyświetlacz

LCD (z podświetleniem) 

Zasilanie

100 ÷ 240 V AC 50 ÷ 60 Hz / 12 V DC + akumulator 

Czas pracy z zasilaniem akumulatorowym

do 8 godzin

Temperatura pracy

0 - +40 °C

Wilgotność względna powietrza

10÷85% RH bez kondensacji 

Interfejs

RS 232 

999 Przedmioty