-
Fizykoterapia
-
Elektroterapia
-
Ultradźwięki
- KRIO-ULTRADŹWIĘKI
-
Laseroterapia
-
Fala uderzeniowa
-
Diatermia
-
-
Kinezyterapia
-
Hydroterapia
-
-
-
Sprzęt medyczny
-
Kardiologia
-
Ginekologia
- Negatoskopy
-
Meble medyczne
- Szafy medyczne i biurka lekarskie
- Fotele do pobierania krwi
- Stoliki zabiegowe
- Meble z blachy kwasoodpornej
- Stojaki na kroplówki
- Stoliki do badań niemowląt
- Fotele zabiegowe, Fotele do dializ
- Fotele geriatryczne
- Wózki na brudną bieliznę
- Wózki do przewozu chorych
- Asystory
- Fotele lekarskie
- Wózki wielofunkcyjne
- Wózki do przewozu potraw
-
-
Kształtki rehabilitacyjne
Zanim fizjoterapeuta rozpocznie sesję terapeutyczną konieczne jest zagwarantowanie pacjentowi wygodnej pozycji, która umożliwi mu rozluźnienie się, a terapeucie zapewni dostęp do leczonych struktur. W zależności od pozycji pacjenta pomocne są różnego typu kształtki rehabilitacyjne, które zapewnią podparcie odpowiednich obszarów ciała co zagwarantuje komfortową i wygodną pozycję. Najczęściej spotykane w gabinecie rehabilitacji kształtki to klin oraz wałek rehabilitacyjny. Wykorzystywane są najczęściej w pozycji leżącej jako podparcie kolan, stóp czy szyi (ramion) pacjenta.
Z kolei kształtki rehabilitacyjne w postaci kostki pełnią idealną funkcję podporową w pozycji siedzącej, a także leżącej. Kostka pozwala także na ustawienie kolan i bioder pod odpowiednim kątem w trakcie ćwiczeń. Dodatkową zaletą wałka rehabilitacyjnego są jego właściwości masujące. Wałki wykorzystywane są więc do delikatnego rolowania w celu rozluźnienia mięśni i powięzi. Różnorodność wielkości i stopnia twardości kształtek rehabilitacyjnych zapewnia idealne dopasowanie zarówno do placówek rehabilitacyjnych jak i gabinetów masażu.
Odpowiedni dobór wielkości kształtek
Ważne aby dobry terapeuta w swoim gabinecie posiadał kilka rozmiarów kształtek rehabilitacyjnych. Pacjenci bowiem mają zróżnicowaną budowę ciała, w związku z czym odpowiednia średnica wałka lub półwałka czy wysokość klina, może być różna dla poszczególnych osób, szczególnie jeśli z zabiegów korzystają także dzieci. W grupach najmłodszych pacjentów kształtki rehabilitacyjne mogą służyć także jako przyrządy wykorzystywane w gimnastyce korekcyjnej.
Kształtki niezbędne także w gabinetach masażu
Masaż to czas relaksu i odprężenia. Zatem, aby spełniał swoją funkcję i pozwolił na rozluźnienie całego ciała, konieczne jest zapewnienie pozycji, w której stawy ułożone są w pozycji pośredniej, a mięśnie rozluźnione. W uzyskaniu takiej pozycji pomagają półwałki, wałki i kliny. Dzięki nim masaż może stać się efektywniejszy, co gwarantuje relaks i satysfakcję klienta.
Wyszukiwarka bloga
Kategorie
Ostatnie
-
Efekty nowego rodzaju fali uderzeniowej (Diamagnetyczna fala uderzeniowa) w leczeniu artrozy kciuka:
-
Choroba Osgooda-Schlattera: jak ją leczyć i jak jej zapobiegać?
-
Unikalny skaner ciała 3D z analizą składu ciała SCANECA
-
Zasada działania i zalety leczenia falą uderzeniową
-
Zapalenie stawów a fizjoterapia: ścieżka do lepszego funkcjonowania