-
Fizykoterapia
-
Elektroterapia
-
Ultradźwięki
- KRIO-ULTRADŹWIĘKI
-
Laseroterapia
-
Fala uderzeniowa
-
Diatermia
-
-
Kinezyterapia
-
Hydroterapia
-
-
-
Sprzęt medyczny
-
Kardiologia
-
Ginekologia
- Negatoskopy
-
Meble medyczne
- Szafy medyczne i biurka lekarskie
- Fotele do pobierania krwi
- Stoliki zabiegowe
- Meble z blachy kwasoodpornej
- Stojaki na kroplówki
- Stoliki do badań niemowląt
- Fotele zabiegowe, Fotele do dializ
- Fotele geriatryczne
- Wózki na brudną bieliznę
- Wózki do przewozu chorych
- Asystory
- Fotele lekarskie
- Wózki wielofunkcyjne
- Wózki do przewozu potraw
-
-
Podstawowe wyposażenie sal i gabinetów rehabilitacyjnych
Przeprowadzenie profesjonalnej wizyty fizjoterapeutycznej oraz realizacja ćwiczeń specjalistycznych wymaga odpowiedniego przygotowania pomieszczenia pod względem atmosfery, przestrzeni oraz wyposażenia. Dobry specjalista w połączeniu z odpowiednim miejscem i jego wyposażeniem to klucz do przyjemnej i skutecznej terapii. Odpowiednie wyposażenie gabinetu rehabilitacji zapewnia pacjentom komfort i swobodę podczas wizyty, a terapeucie umożliwia zachowanie ergonomii pracy z pacjentem.
Ergonomia pracy i wygoda terapeuty - taborety medyczne
Podstawowe wyposażenie gabinetu rehabilitacji stanowi leżanka oraz sprzęt do fizykoterapii. Teoretycznie wystarczy to do przeprowadzenia terapii. Jednak niezbędne jest uzupełnienie wyposażenia o produkty gwarantujące wygodę. Do takich elementów wyposażenia należą z pewnością taborety medyczne. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych taboretów, o niewielkich gabarytach, wyposażonych w kółka oraz mechanizm regulacji wysokości, terapeuta może wykonywać zabieg w pozycji siedzącej i swobodnie przemieszczać się wokół leżanki. Zapewnia to wygodę podczas pracy oraz oszczędza czas terapeuty.
Gwarancja intymności pacjenta – parawany do gabinetów medycznych
Dobre samopoczucie, komfort psychiczny oraz zaufanie pacjenta to aspekty, które mogą znacząco wpływać na przebieg terapii i relację z fizjoterapeutom. Gwarancja intymności i dbałości ze strony personelu to klucz do dobrego porozumienia z pacjentem. Akceptowalny poziom intymności dla pacjenta, podczas przygotowania do terapii lub w trakcie realizacji zabiegów, gwarantują parawany. Mogą być stosowane jako element odgrodzenia fragmentu gabinetu w formie garderoby dla pacjentów lub osłaniać wejście do gabinetu tak aby osoby postronne, otwierając drzwi gabinetu, nie stanowiły elementu stresowego dla pacjenta w trakcie terapii. Parawany to wyposażenie gabinetu wymagające niewielkiego nakładu finansowego, a gwarantujące wdzięczność pacjenta oraz eliminujące niepotrzebny stres w trakcie terapii.
Niezbędne wyposażenie sali ćwiczeń – drabinki, materace, lustra
Niezwykle ważny element przebiegu procesu rehabilitacji medycznej stanowią profesjonalne ćwiczenia. Ich wykonanie wymaga odpowiedniego przygotowania i wyposażenia sali ćwiczeń.
Materace
Podstawowym elementem zaopatrzenia sali do kinezyterapii jest materac. Gwarantuje wygodę podczas prowadzenia ćwiczeń i umożliwia wykonanie aktywności ruchowych angażujących praktycznie każdy obszar ciała w pozycji leżącej, podporach czy w siadzie.
Drabinki
Kolejnym komponentem, zapewniającym możliwość bezpiecznego i profesjonalnego przeprowadzenia ćwiczeń usprawniających, jest montaż drabinki gimnastycznej. Drabinka do ćwiczeń zapewnia stabilizację podczas prowadzenia ćwiczeń w pozycjach wysokich oraz z wykorzystaniem przyrządów, a także stanowi element umożliwiający przeprowadzenie ćwiczeń w zwisach.
Lustra
Kontrola fizjoterapeuty jest niezbędna w trakcie realizacji ćwiczeń specjalistycznych, jednak nie mniej ważna jest samokontrola pacjenta. Obserwacja ciała podczas ćwiczeń i kontrola właściwej pozycji oraz postawy jest możliwa dzięki wyposażeniu sali rehabilitacyjnej w lustra. Pacjent otrzymuje w ten sposób najbardziej podstawową formę feedbacku co daje mu możliwości samokontroli oraz pozwala na prawidłowe powtarzanie ćwiczeń w warunkach domowych.
Wyszukiwarka bloga
Kategorie
Ostatnie
-
Efekty nowego rodzaju fali uderzeniowej (Diamagnetyczna fala uderzeniowa) w leczeniu artrozy kciuka:
-
Choroba Osgooda-Schlattera: jak ją leczyć i jak jej zapobiegać?
-
Unikalny skaner ciała 3D z analizą składu ciała SCANECA
-
Zasada działania i zalety leczenia falą uderzeniową
-
Zapalenie stawów a fizjoterapia: ścieżka do lepszego funkcjonowania