Trójpłaszczyznowa terapia skolioz Skol-AS
Trójpłaszczyznowa terapia skolioz Skol-AS

Trójpłaszczyznowa terapia skolioz Skol-AS

Trójpłaszczyznowa terapia skolioz w oparciu o oryginalną metodykę z zastosowaniem aparatu SKOL-AS.


12 410,00 zł
12 700,00 zł

11490.74 netto

Trójpłaszczyznowa terapia skolioz Skol-AS.

• Stymulacja biernego i czynnego układu stabilizacji kręgosłupa poprzez odpowiednie aktywowanie funkcji ruchowych
• Prowadzenie rehabilitacji w płaszczyznach czołowej, strzałkowej oraz poprzecznej
• Stymulacja struktur układu nerwowego w celu reedukacji wzorców ruchowych
• Wspomaganie pracy terapeuty

SKOL-AS to doskonała forma terapii, która oddziałuje zarówno na bierny oraz czynny mechanizm stabilizujący kręgosłupa. Jest też pomocny dla układu nerwowego, sprawującego kontrolę nad tymi strukturami. Skol-As polecany jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, u których kąt wg. Cobba zawiera się między  6o a 40o.  Sprzęt ma za zadanie korekcję skoliozy, utrwalenie zmian adaptacyjnych i nawyków ruchowych w kierunku reedukacji wzorców - z nieprawidłowych na prawidłowe.

Metoda Skol-As uwzględnia wytyczne i zalecenia opracowane przez SOSORT (Międzynarodowe Towarzystwo Ortopedyczne i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz):

1) Najważniejszym elementem kinezyterapii skolioz są ćwiczenia czynne prowadzące do trój-płaszczyznowej korekcji deformacji. Prowadzenie fizjoterapii w skoliozach ma wynikać z przyjęcia jednej z najbardziej prawdopodobnych teorii wyjaśniającej etiologię tego schorzenia, czyli zaburzeń równowagi nerwowo-mięśniowej.
2) Leczenie zachowawcze ma na celu zatrzymać progresje skrzywienia, zapobiec dysfunkcji układu oddechowego, zabezpieczyć dziecko przed ewentualnymi bólami kręgosłupa w przyszłości i poprawić sylwetkę poprzez korekcję postawy.
3) Poprzez ćwiczenia trzeba doprowadzić do stabilizacji skorygowanej pozycji.

Jeden z czołowych autorytetów – znawca problematyki leczenia skolioz w Niemczech, dyrektor Centrum Leczenia Skolioz w Bad Wildungen, dr K. Zielke twierdzi, że: korygowanie skoliozy wyłącznie za pomocą ćwiczeń wolnych jest niemożliwe.

Skol-As jest podstawowym etapem korekcji skrzywienia - pozycje leżące - oraz etapem korekcji funkcjonalnej w pozycjach wysokich, na któy składa się reedukacja podstawy i korekcja
Etapy korekcji skoliozy przy pomocy aparatu SKOL-AS to podstawowy etap korekcji skrzywienia (pozycje leżące) oraz zasadniczy etap korekcji funkcjonalnej w pozycjach wysokich, na który składa się reedukacja postawy oraz korekcja i auto korekcja.

999 Przedmioty